Bedrijf achter Strepsils heeft last van mild verkoudheidsseizoen
SLOUGH (ANP) - Verzorgingsmiddelenconcern Reckitt Benckiser (RB) heeft last van een mild verkoudheidsseizoen. Doordat minder mensen verkoudheids- of griepklachten kregen, groeide het Britse concern achter de keelpijntabletten van het merk Strepsils trager dan in voorgaande periodes.
In de drie maanden tot en met juni boekte RB een omzet van 3,1 miljard pond, omgerekend 3,6 miljard euro. Op vergelijkbare basis, dus gecorrigeerd voor het effect van wisselkoersen en de verkoop van onderdelen, stegen de opbrengsten met 2,2 procent in het tweede kwartaal. Dat was in de eerste drie maanden van het jaar nog 4,1 procent.
Dat er minder vraag was naar zelfmedicatie tegen verkoudheid komt ook door hamstergedrag vorig jaar. In het voorjaar van 2020 sloegen mensen massaal tabletten en hoestdrank van RB in en die groei is moeilijk te overtreffen. Ook desinfectiemiddel Dettol werd minder vaak verkocht dan tijdens de piek vorig jaar, maar de vraag is nog altijd 40 procent hoger dan twee jaar geleden.
Door de sterke stijging van grondstofprijzen, een probleem dat ook branchegenoot Unilever treft, slonk in het eerste halfjaar de aangepaste winstmarge van het bedrijf. Bij die marge is de recente verkoop van een Chinees dochterbedrijf voor babyvoeding niet meegerekend. Op de verkoop van IFCN China leed RB fors boekverlies, waardoor het concern de eerste zes maanden van het jaar 1,8 miljard pond in het rood afsloot. Over het tweede kwartaal geeft het bedrijf geen winst- of verliescijfers.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
5 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
22 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 dag geleden