Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijf achter Strepsils heeft last van mild verkoudheidsseizoen

Bedrijf achter Strepsils heeft last van mild verkoudheidsseizoen

SLOUGH (ANP) - Verzorgingsmiddelenconcern Reckitt Benckiser (RB) heeft last van een mild verkoudheidsseizoen. Doordat minder mensen verkoudheids- of griepklachten kregen, groeide het Britse concern achter de keelpijntabletten van het merk Strepsils trager dan in voorgaande periodes.

In de drie maanden tot en met juni boekte RB een omzet van 3,1 miljard pond, omgerekend 3,6 miljard euro. Op vergelijkbare basis, dus gecorrigeerd voor het effect van wisselkoersen en de verkoop van onderdelen, stegen de opbrengsten met 2,2 procent in het tweede kwartaal. Dat was in de eerste drie maanden van het jaar nog 4,1 procent.

Dat er minder vraag was naar zelfmedicatie tegen verkoudheid komt ook door hamstergedrag vorig jaar. In het voorjaar van 2020 sloegen mensen massaal tabletten en hoestdrank van RB in en die groei is moeilijk te overtreffen. Ook desinfectiemiddel Dettol werd minder vaak verkocht dan tijdens de piek vorig jaar, maar de vraag is nog altijd 40 procent hoger dan twee jaar geleden.

Door de sterke stijging van grondstofprijzen, een probleem dat ook branchegenoot Unilever treft, slonk in het eerste halfjaar de aangepaste winstmarge van het bedrijf. Bij die marge is de recente verkoop van een Chinees dochterbedrijf voor babyvoeding niet meegerekend. Op de verkoop van IFCN China leed RB fors boekverlies, waardoor het concern de eerste zes maanden van het jaar 1,8 miljard pond in het rood afsloot. Over het tweede kwartaal geeft het bedrijf geen winst- of verliescijfers.

Meer uit Financieel

EU kijkt naar Grok na klachten over seksueel getinte beelden

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie zegt "zeer serieus te kijken" naar klachten dat Elon Musks chatbot Grok seksueel getinte afbeeldingen genereert van minderjarigen. "Dit is illegaal. Dit is afschuwelijk", heeft een woordvoerder van de commissie maandag gezegd.

31 minuten geleden
Tweede repatriëringsvlucht TUI om reizigers Antillen op te halen

SCHIPHOL (ANP) - TUI fly voert woensdag een tweede repatriëringsvlucht uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen. Dat bevestigt de maatschappij na berichtgeving door De Telegraaf. Zaterdag gingen meerdere vluchten naar Curaçao, waaronder een die ook Bonaire zou aandoen, niet door vanwege de ontwikkelingen in Venezuela. De extra vlucht van woensdag doet ook Bonaire aan.

42 minuten geleden
Schiphol weer in beperkte mate open voor landende vliegtuigen

SCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen in zeer beperkte mate weer landen op Schiphol. Bij zowel aankomende als vertrekkende vluchten gaat het om enkele per uur, meldt een woordvoerder van de luchthaven. Eerst zouden er door de gevolgen van de sneeuwval tot zeker 14.00 uur geen vluchten kunnen landen.

49 minuten geleden
Ondernemingskamer buigt zich over onderzoek naar Nexperia-dossier

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam houdt 14 januari een hoorzitting om te beslissen of er een onderzoek wordt geopend naar vermeend wanbeheer bij chipmaker Nexperia. Dat bevestigt de ondernemingskamer na berichtgeving van Reuters.

1 uur geleden
Vertraging in haven Rotterdam door winters weer

ROTTERDAM (ANP) - Terminals in de haven van Rotterdam hebben last van de sneeuwval. Het zorgt voor vertraging in de Rotterdamse haven. "Het weer heeft vooral impact op het wegverkeer", laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten.

1 uur geleden
TLN: laat chauffeurs inschatten of ze bij sneeuwval weg op kunnen

ZOETERMEER (ANP) - Chauffeurs in de transportsector moeten zelf kunnen kiezen of ze met de huidige winterse omstandigheden de weg op kunnen gaan. Met die oproep is Transport en Logistiek Nederland (TLN) gekomen naar aanleiding van de gladheid en sneeuwval.

1 uur geleden
Bezorging boodschappen en pakketten kan langer duren door sneeuw

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje of hun bestelde boodschappen moeten maandag rekening houden met vertraging. Supermarkten Albert Heijn en Picnic en pakketbezorgers PostNL en DHL hebben last van sneeuw en gladde wegen.

1 uur geleden