Bedrijf achter Londense dubbeldekkers in buitenlandse handen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Go-Ahead Group, de grootste uitbater van de iconische rode dubbeldekkerbussen in Londen, komt in buitenlandse handen. Het bedrijf, dat naast bussen ook forenzentreinen exploiteert, wordt voor 648 miljoen pond (zo'n 754 miljoen euro) overgenomen door een investeerdersgroep onder leiding van de Australische branchegenoot Kinetic.
Go-Ahead exploiteert bijna een kwart van de Londense bussen, waaronder een deel van de emissievrije vloot van de stad. Het bedrijf exploiteert ook Govia Thameslink, de grootste spoorwegmaatschappij van het Verenigd Koninkrijk, die verantwoordelijk is voor forenzentreinen naar Londen en voor de Express-lijn naar luchthaven Gatwick.
De interesse voor overnames van Britse transportbedrijven neemt de laatste tijd toe. Investeerders verwachten een opleving van het passagiersvervoer na de coronapandemie en worden aangetrokken door de stabiele rendementen die de sector biedt vanwege de overwegend meerjarige overheidscontracten. Zo kwam DWS Infrastructure in maart overeen om busbedrijf Stagecoach Group te kopen, waarmee een eerder bod van National Express Group werd overtroffen.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
18 minuten geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
3 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
1 dag geleden