Bedrijf achter Londense dubbeldekkers in buitenlandse handen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Go-Ahead Group, de grootste uitbater van de iconische rode dubbeldekkerbussen in Londen, komt in buitenlandse handen. Het bedrijf, dat naast bussen ook forenzentreinen exploiteert, wordt voor 648 miljoen pond (zo'n 754 miljoen euro) overgenomen door een investeerdersgroep onder leiding van de Australische branchegenoot Kinetic.
Go-Ahead exploiteert bijna een kwart van de Londense bussen, waaronder een deel van de emissievrije vloot van de stad. Het bedrijf exploiteert ook Govia Thameslink, de grootste spoorwegmaatschappij van het Verenigd Koninkrijk, die verantwoordelijk is voor forenzentreinen naar Londen en voor de Express-lijn naar luchthaven Gatwick.
De interesse voor overnames van Britse transportbedrijven neemt de laatste tijd toe. Investeerders verwachten een opleving van het passagiersvervoer na de coronapandemie en worden aangetrokken door de stabiele rendementen die de sector biedt vanwege de overwegend meerjarige overheidscontracten. Zo kwam DWS Infrastructure in maart overeen om busbedrijf Stagecoach Group te kopen, waarmee een eerder bod van National Express Group werd overtroffen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.
3 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft zijn Chinese tegenhanger opgeroepen om het "onhoudbare" handelstekort tussen de economieën aan te pakken. Het handelstekort loopt op dit moment volgens hem op tot 1 miljard euro per dag.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Belangrijke aandeelhouders van Heineken hebben de bierbrouwer opgeroepen om snel duidelijkheid te geven over de opvolger van de per eind mei vertrokken bestuursvoorzitter Dolf van den Brink. Twee van de vijftien grootste investeerders in het familiebedrijf zeiden tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat Heineken daarbij moet afwijken van de aloude traditie om interne kandidaten te benoemen. Ze willen een externe kandidaat om het concern er weer bovenop te helpen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren en tuinders kregen in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld ruim 10 procent minder betaald voor hun producten vergeleken met een jaar eerder. Volgens nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) leverden vooral aardappelen minder op. Ook de afzetprijzen van fruit, granen, melk en eieren lagen beduidend lager.
1 uur geledenRHENEN (ANP) - Nederlandse wijngaardeniers hebben een succesvol wijnjaar beleefd. Met ruim 1,5 miljoen flessen wijn in 2025 was vorig jaar het op een na succesvolste wijnjaar ooit. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in samenwerking met Vereniging Nederlandse Wijnproducenten (VNWP).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.
11 uur geleden