Bedrijf achter Londense dubbeldekkers in buitenlandse handen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Go-Ahead Group, de grootste uitbater van de iconische rode dubbeldekkerbussen in Londen, komt in buitenlandse handen. Het bedrijf, dat naast bussen ook forenzentreinen exploiteert, wordt voor 648 miljoen pond (zo'n 754 miljoen euro) overgenomen door een investeerdersgroep onder leiding van de Australische branchegenoot Kinetic.
Go-Ahead exploiteert bijna een kwart van de Londense bussen, waaronder een deel van de emissievrije vloot van de stad. Het bedrijf exploiteert ook Govia Thameslink, de grootste spoorwegmaatschappij van het Verenigd Koninkrijk, die verantwoordelijk is voor forenzentreinen naar Londen en voor de Express-lijn naar luchthaven Gatwick.
De interesse voor overnames van Britse transportbedrijven neemt de laatste tijd toe. Investeerders verwachten een opleving van het passagiersvervoer na de coronapandemie en worden aangetrokken door de stabiele rendementen die de sector biedt vanwege de overwegend meerjarige overheidscontracten. Zo kwam DWS Infrastructure in maart overeen om busbedrijf Stagecoach Group te kopen, waarmee een eerder bod van National Express Group werd overtroffen.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
6 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
6 uur geleden