Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijf achter KitKat en Maggi wil prijzen blijven verhogen

Bedrijf achter KitKat en Maggi wil prijzen blijven verhogen

VEVEY (ANP) - Voedingsmiddelenproducent Nestlé, bekend van onder meer chocoladerepen van KitKat en bouillonblokjes van Maggi, verwacht de rest van het jaar de prijzen te moeten blijven verhogen door de hoge inflatie. De kosten voor grondstoffen stegen eind vorig jaar al hard door het herstel van de coronacrisis en daar komen de effecten van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland nog bovenop.

Topman Mark Schneider spreekt van "verdere beprijzingsacties" om tegenvallers door de kostenstijging op te vangen. Eerder dit jaar kwam onder andere Albert Heijn in aanvaring met het Zwitserse concern, dat volgens de Nederlandse supermarktketen veel te hoge prijsverhogingen doorvoerde. Een tijdlang legde Albert Heijn daardoor geen nieuwe producten van Nestlé in de schappen.

De omzet van Nestlé steeg in het eerste kwartaal van 5,4 procent tot 22,2 miljard Zwitserse frank (21,5 miljard euro). Die omzetstijging dankten de Zwitsers deels aan de al doorgevoerde prijsverhogingen. Daarnaast verkocht Nestlé weer meer producten voor bijvoorbeeld cafés en restaurants nu lockdowns in veel landen zijn opgeheven. Over de winst deed Nestlé bij zijn kwartaalcijfers geen mededelingen.

Meer uit Financieel

Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

50 minuten geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

1 uur geleden
Wall Street enthousiast over abonnementen voor Meta AI-chatbot

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.

2 uur geleden
Oprichter Apple-keten Amac doet stap terug

UTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.

3 uur geleden
VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

4 uur geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

7 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

8 uur geleden