Bedrijf achter Calvin Klein en Tommy Hilfiger schrapt banen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - PVH, het bedrijf achter de bekende modemerken Calvin Klein en Tommy Hilfiger, gaat banen schrappen. Volgens PVH staat de vraag naar zijn producten onder druk door de hoge inflatie, waardoor mensen minder kleding kopen. Ook denkt het bedrijf dat de omzet dit jaar zal dalen, terwijl eerder nog op groei werd gerekend.
De onderneming zegt de kosten voor personeel in zijn wereldwijde kantoren met ongeveer 10 procent te willen verlagen tegen het einde van 2023. PVH spreekt van toenemend uitdagende marktomstandigheden door de hoge inflatie en ook de problemen in toeleveringsketens. Het bedrijf verwacht ook meer kortingen te geven om overtollige voorraden weg te werken.
Het in New York gevestigde PVH rekent voor dit jaar op een omzetdaling van 3 tot 4 procent. Eerder werd een stijging met 1 tot 2 procent voorzien. Ook de winstverwachting werd neerwaarts bijgesteld.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
10 uur geleden