Bedrijf achter browser Firefox schrapt 250 banen
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Softwarebedrijf Mozilla schrapt 250 banen in een reorganisatie. Ook sluit de maker van de bekende Firefox-webbrowser zijn kantoren in de Taiwanese hoofdstad Taipei. Nog eens 60 mensen kunnen blijven, maar worden overgeplaatst naar een andere afdeling.
Mozilla had al voor de coronacrisis aangekondigd de organisatie anders te gaan inrichten. Door de economische neergang bleek dat plan echter niet meer genoeg en moeten er nu banen verdwijnen.
Verder zegt Mozilla dat zijn huidige model om alle software gratis weg te geven voor economische uitdagingen zorgt. Daarom gaat het bedrijf onderzoeken of er manieren zijn waarop het geld kan verdienen aan zijn software zonder daarmee zijn missie van een beter internet voor iedereen te schaden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.
3 uur geledenATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump riep de Amerikaanse centrale bank maandag op de rente te verlagen. Volgens hem zouden de Verenigde Staten de laagste rente ter wereld moeten hebben.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Het concern achter luxeproducten als Louis Vuitton, Dior en Bulgari heeft de afgelopen maanden meer verkocht ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Zonder dat conflict zou de omzetgroei van LVMH volgens het bedrijf nog hoger zijn uitgevallen. De divisie mode en lederwaren, de belangrijkste van het in Parijs gevestigde bedrijf, noteerde de eerste groei in twee jaar.
6 uur geleden