Bedrijf achter browser Firefox schrapt 250 banen
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Softwarebedrijf Mozilla schrapt 250 banen in een reorganisatie. Ook sluit de maker van de bekende Firefox-webbrowser zijn kantoren in de Taiwanese hoofdstad Taipei. Nog eens 60 mensen kunnen blijven, maar worden overgeplaatst naar een andere afdeling.
Mozilla had al voor de coronacrisis aangekondigd de organisatie anders te gaan inrichten. Door de economische neergang bleek dat plan echter niet meer genoeg en moeten er nu banen verdwijnen.
Verder zegt Mozilla dat zijn huidige model om alle software gratis weg te geven voor economische uitdagingen zorgt. Daarom gaat het bedrijf onderzoeken of er manieren zijn waarop het geld kan verdienen aan zijn software zonder daarmee zijn missie van een beter internet voor iedereen te schaden.
Meer uit Financieel
BUDEL (ANP) - Zinksmelter Nyrstar gaat de opties voor de toekomst van de zinksmelterij in het Brabantse Budel bekijken in een zogeheten Strategic Business Review. Dat onderzoek wordt naar verwachting eind dit jaar afgerond. In de tussentijd gaan de activiteiten in Budel gewoon door.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Frankrijk en Duitsland blijven verdeeld over omstreden plannen voor zogenoemde 'Made in Europe'-regels. De plannen zijn bedoeld om de neergang van Europese industrieën te keren door meer belastinggeld naar de binnenlandse productie te sluizen. De landen zijn het echter oneens over de manier waarop landen buiten de Europese Unie bij de plannen moeten worden betrokken.
8 minuten geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks sluit 250 slecht presterende vestigingen in de Verenigde Staten en Canada. Dat komt neer op ongeveer 1 procent van het totale aantal koffiebars in Noord-Amerika. Volgens het bedrijf kan daardoor de omzet en winst worden verhoogd en is uiteindelijk het doel om op langere termijn het netwerk weer uit te breiden.
42 minuten geledenTALLINN (ANP) - De Baltische staten leggen nationale sancties op aan twee Russische oligarchen die dinsdag van de EU-sanctielijst zijn gehaald. Estland, Letland en Litouwen doen dit in reactie op het besluit van de EU-lidstaten. Het gaat om de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie heeft donderdag kritiek geuit op een mogelijk Amerikaans exportverbod op diesel, dat wordt gesteund door president Donald Trump. Volgens de EU is dat "een slecht idee" dat beide partijen zou schaden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse zakenbank Crédit Agricole Corporate and Investment Bank (CIB) opent een kantoor in Amsterdam. Volgens het dochterbedrijf van de grote bank Crédit Agricole worden aanzienlijke mogelijkheden gezien op de Nederlandse markt door de ontwikkelingen op het gebied van energie, infrastructuur en technologie.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente voor de tweede keer dit jaar verhoogd om de inflatie in het land te bestrijden. Volgens de Norges Bank zijn verdere verhogingen mogelijk nodig om de stijging van de consumentenprijzen onder controle te krijgen.
1 uur geleden