Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedreiger Rutte ook verdacht van oplichting

Bedreiger Rutte ook verdacht van oplichting

DEN HAAG (ANP) - De 22-jarige Amsterdammer die wordt verdacht van het bedreigen van demissionair premier Mark Rutte heeft mogelijk ook fraude via WhatsApp gepleegd. Dat zei de officier van justitie woensdag tijdens de eerste openbare zitting in de rechtbank in Den Haag. Yavuz O. wordt binnenkort over deze mogelijke oplichting nader gehoord, zei de officier.

O. staat terecht voor bedreiging, opruiing en het inwinnen van inlichtingen voor een terroristisch misdrijf. Hij dreigde in onder meer een openbaar Telegram-kanaal Rutte neer te schieten en zocht medestanders om met dodelijk geweld het parlement te bestormen. Het Openbaar Ministerie heeft recent dit account met de naam De Bataafse Republiek gesloten vanwege het bedreigen van bestuurders.

O. zit sinds zijn arrestatie vast en blijft ook de komende tijd in de cel, besliste de rechtbank. Via een videoverbinding vertelde hij de rechters dat het nooit zijn bedoeling was om de bedreigingen te typen. De Amsterdammer was eigenlijk alleen op zoek naar vriendschap, vertelde hij. "Ik heb het nogal moeilijk met mezelf de laatste tijd, ik zit met mezelf in de knoop. Ik had het niet zo moeten aanpakken. Ik had hulp moeten zoeken."

De volgende zitting is begin volgend jaar, het gaat dan wederom om een voorbereidende zitting.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt in Ringvaartplas naar moordwapen in zaak-Zweekhorst

ROTTERDAM (ANP) - De politie zoekt deze week in de Ringvaartplas in Rotterdam-Prinsenland verder naar een wapen waarmee in 2014 ggz-directeur Rob Zweekhorst zou zijn doodgeschoten. De zoekactie gebeurt door het Landelijk Team Onderwaterzoekingen en de Zeehavenpolitie.

1 uur geleden
Nog twee verdachten in onderzoek naar grafroof Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar de diefstal uit graven van een begraafplaats in Den Haag heeft het Openbaar Ministerie nog twee verdachten op het oog. Zij worden verdacht van witwassen, bevestigt een woordvoerster van het OM maandag een bericht van Omroep West.

2 uur geleden
Treinen rijden weer tussen Venray en Boxmeer

VENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden maandagochtend weer treinen. Dat blijkt uit de reisplanner en reisinformatie van Arriva. Het treinverkeer op het traject lag sinds donderdag opnieuw stil vanwege de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray.

5 uur geleden
Opnieuw natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - In het Gelderse Wijchen, bij Nijmegen, woedt aan de Geitweg een natuurbrand. Dat meldt de veiligheidsregio. In de omgeving van Wijchen waren op zondag al meer natuurbranden.

19 uur geleden
Veel brandweer bij natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - Aan de Heumenseweg in Wijchen (Gelderland) woedde zondag een natuurbrand. De brandweer ging met meerdere eenheden ter plaatse, maar de brand is inmiddels geblust.

21 uur geleden
Politie: verdachte van steekpartijen Rotterdam krijgt zorg

ROTTERDAM (ANP) - De 26-jarige man die zaterdag in Rotterdam vermoedelijk betrokken was bij meerdere steekpartijen vertoonde "onbegrepen gedrag". Volgens de politie blijft hij verdachte, maar krijgt hij ook de benodigde zorg.

22 uur geleden
Hoge temperaturen op komst, kans op vijfde regionale hittegolf

HOUTEN (ANP) - De temperaturen lopen komende week vanaf woensdag weer op. Weeronline verwacht dat het donderdag en vrijdag lokaal 30 tot 35 graden wordt. Daardoor is de kans op een vijfde regionale hittegolf deze zomer groot.

23 uur geleden