Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedreiger premier Rutte voor de rechter

Bedreiger premier Rutte voor de rechter

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag behandelt woensdag de zaak van een 22-jarige Amsterdammer die demissionair premier Mark Rutte heeft bedreigd. Het gaat om een voorbereidende zitting, waarin de zaak nog niet inhoudelijk behandeld wordt.

Yavuz O. wordt verdacht van bedreiging, opruiing en het inwinnen van inlichtingen voor een terroristisch misdrijf. Hij dreigde in onder meer een openbaar Telegram-kanaal Rutte neer te schieten en zocht medestanders om met dodelijk geweld het parlement te bestormen. Het Openbaar Ministerie heeft recent dit account met de naam De Bataafse Republiek gesloten vanwege het bedreigen van bestuurders.

O. zocht volgens het OM onder meer medestanders en 'strijders' om gezamenlijk met dodelijk geweld het parlement te bestormen. Ook had hij het over het "shooten" van de ministers en over het "afknallen" van de demissionaire minister-president als deze op de fiets zat. Op de telefoon van O. werden zoektermen voor wapens gevonden, zoals 'uzi’ en ‘1.62 pistol'.

Het OM heeft eerder deze maand twee chatkanalen op de app Telegram gesloten, met meer dan 13.000 leden. Gebruikers van de kanalen Bataafse Republiek en Bataafs Nieuws deelden er bedreigingen en opruiingen tegen bestuurders, zoals Jaap van Dissel van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

Op de kanalen werden ook privégegevens gedeeld van mensen die betrokken zijn bij de vaccinatiecampagne tegen het coronavirus. Daarnaast deelden de beheerders samenzweringstheorieën over vermeende pedonetwerken en rituele kindermoorden in Bodegraven.

Meer uit Binnenland

Website Autoriteit Persoonsgegevens weer bereikbaar na PHP-lek

DEN HAAG (ANP) - De website van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is weer bereikbaar. Woensdag werd deze offline gehaald als gevolg van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP.

34 minuten geleden
AIVD-baas waarschuwt voor AI als eigenstandige dreiging

DEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.

3 uur geleden
OM: moeder doodgestoken Nour (14) als enige verantwoordelijk

ROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.

6 uur geleden
Politie neemt drie ton illegaal vuurwerk in beslag in Lelystad

LELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.

7 uur geleden
NCSC: nog geen sprake van succesvol misbruik PHP-kwetsbaarheden

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."

9 uur geleden
Week cel en taakstraf voor vernielen politievoertuig in Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.

9 uur geleden
Risico Shamonda-virus is volgens RIVM laag

BILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

10 uur geleden