Bedreiger Nijmegen had geen wapen
NIJMEGEN (ANP) - De man die dinsdag in Nijmegen dreigde mensen neer te schieten, had geen wapen. De politie heeft dat in ieder geval niet gevonden bij doorzoeking van zijn woning aan de Achter de Bank in het centrum van Nijmegen. De bedreiger woonde op dat adres als patiënt in een pand van een instelling voor begeleid wonen, aldus de politie woensdag.
De man, van wie verder nog geen gegevens bekend zijn, zit vast en wordt verhoord. Hij wordt ook onderzocht door zorgverleners.
Nadat de politie dinsdagmiddag een melding kreeg dat er iemand zou schieten in het pand werden grootschalige maatregelen genomen. Een deel van het Nijmeegse centrum werd afgezet en agenten op straat moesten kogelwerende vesten aan. Ondertussen bleef de man bedreigingen uiten. Een zwaarbewapend arrestatieteam haalde de man uren later uit het gebouw.
In het gebouw zitten zestien wooneenheden voor mensen met ernstige psychiatrische problemen. Medebewoners van de bedreiger zijn dinsdag met begeleiders opgevangen in een naburig café. Er is niemand gewond geraakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.
8 uur geleden