Bedreigde scheidsrechter Dean krijgt even rust in Premier League
LONDEN (ANP) - De bedreigde voetbalscheidsrechter Mike Dean krijgt op eigen verzoek vrijaf. Hij hoeft vanaf komend weekeinde even geen duels in de Engelse Premier League te leiden.
Dean en zijn familieleden werden de afgelopen dagen met de dood bedreigd op sociale media. Hij gaf zaterdag de Tsjechische middenvelder Tomas Soucek van West Ham United een rode kaart in een duel met Fulham (0-0). West Ham ging met succes in beroep tegen die beslissing en zo ontsnapte Soucek aan drie duels schorsing.
De Tsjech moest van het veld omdat hij met zijn arm, ogenschijnlijk per ongeluk, tegenstander Aleksandar Mitrovic in het gezicht raakte bij een spelhervatting. Hij bood ook direct zijn verontschuldigingen aan. Dean ging op advies van de VAR de beelden bekijken en besloot rood te trekken, tot verbijstering van vrijwel iedereen.
Dean fluit woensdag nog wel het FA Cup-duel tussen Leicester City en Brighton & Hove Albion en wordt vervolgens even uit de wind gehouden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
31 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
11 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
13 uur geleden