
Bedreigde PSV-bestuurders Gerbrands en De Jong gaan door
EINDHOVEN (ANP) - De PSV-bestuurders Toon Gerbrands en John de Jong gaan door met hun werk, hoewel ze de afgelopen weken beiden werden bedreigd. Technisch manager De Jong zei vorige week sterk te twijfelen over zijn toekomst bij PSV, omdat zijn veiligheid en bewegingsvrijheid in het geding waren. Ook algemeen directeur Gerbrands ontving bedreigingen.
"De persoonlijke veiligheid was op sommige momenten in het geding", zegt de algemeen directeur. "De recherche is voor onderzoek bij mij thuis geweest. Ook moesten er camera’s worden opgehangen. Blijkbaar is dat de prijs die men tegenwoordig betaalt voor deze functie."
Na gesprekken met onder meer de raad van commissarissen, sponsoren, supporters, spelers en stafleden besloten Gerbrands en De Jong door te gaan met hun werkzaamheden bij PSV, dat al maanden tegenvallend presteert. "Uit de gesprekken bleek dat iedereen graag samen vooruit wil, dat er vertrouwen is in elkaar en dat we elkaar steunen. Iedereen weet dat dit laatste in de voorbije weken niet altijd het geval was, gezien een aantal vervelende gebeurtenissen. We laten dit nu allemaal achter ons en richten onze blik op de toekomst. De directie is verantwoordelijk en zal nadrukkelijk de kar trekken."
Ontslag Mark van Bommel
Het ontslag in december van trainer Mark van Bommel heeft nog niet tot de gewenste ommekeer geleid. De ploeg van interim-trainer Ernest Faber wacht nog altijd op de eerste zege na de winterstop. PSV is afgezakt naar de vijfde plaats in de eredivisie. Boze supporters riepen onlangs na het gelijkspel tegen FC Twente om het vertrek van De Jong. Ze probeerden ook de hoofdingang van het stadion binnen te dringen.
"Daar is een grens overschreden. Het was PSV-onwaardig, daar is iedereen het over eens, zo bleek tijdens onze gesprekken", aldus Gerbrands. "Alle beslissingen die de afgelopen tijd zijn gevallen, waren weloverwogen. Daar staan wij ook met de kennis van nu volledig achter."
Gerbrands en De Jong gaan samen op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer voor volgend seizoen. Het bestuur heeft bij de selectie van Faber één opdracht neergelegd: "Voor iedereen is duidelijk dat Europees voetbal halen het doel is. Coûte que coûte."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Mickaël Tirpan terug in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met Heracles Almelo van vrijdagavond. Trainer Kristof Aelbrecht bevestigde donderdag tijdens de persconferentie dat de 31-jarige verdediger weer inzetbaar is.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig voetballer Joop van Daele is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Feyenoord op X. De Rotterdammer speelde van 1967 tot en met 1977 voor Feyenoord en schoot de club naar de winst in de wereldbeker voor clubs in 1970.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Doelman Gianluigi Donnarumma van Paris Saint-Germain bedankte "moeder natuur", die hem met zijn 1,96 meter in staat had gesteld tot de belangrijke reddingen in de 2-1-zege op Arsenal. De Italiaanse keeper was met enkele reddingen van grote waarde voor de Parijzenaars.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - Joost Broerse wordt per 1 juli de nieuwe algemeen directeur van PEC Zwolle. De 46-jarige voormalig speler en commercieel directeur van de club komt over van FC Utrecht, waar hij deel uitmaakte van de directie.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain vindt dat zijn team de plaats in de finale van de Champions League heeft verdiend. De Parijzenaars wonnen in eigen huis met 2-1 van Arsenal na eerder een 1-0-zege in Londen.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de tweede keer in de clubgeschiedenis doorgedrongen tot de finale van de Champions League. De kampioen van Frankrijk versloeg in de returnwedstrijd in Parijs het Arsenal van Oranje-international Jurriën Timber met 2-1. PSG had het eerste duel in Londen al met 1-0 gewonnen.
20 uur geleden