Bedreigde leraar Emmauscollege nog niet voor de klas
ROTTERDAM (ANP) - De docent van het Rotterdamse Emmauscollege die vanwege bedreigingen onderdook, zit voorlopig nog thuis. Onderwijswethouder Said Kasmi liet donderdag in een commissievergadering weten dat de leraar ‘nog niet voor de klas wil staan.’
De docent dook onder nadat hij werd bedreigd vanwege een spotprent die in de klas hing. Een aantal leerlingen van de school zag er de profeet Mohammed in en eiste dat de tekening zou worden verwijderd, omdat het 'godslastering' zou zijn. Een foto van de tekening in het schoollokaal verscheen op social media, waarna bedreigingen aan het adres van de leraar snel volgden.
Omdat het politieonderzoek nog loopt, is nog niet bekend wie de foto als eerste op internet plaatste en of dit een leerling van de school was. Er zijn volgens Kasmi geen leerlingen van de school in de wijk Oosterflank geschorst, 'maar daar heeft de politiek geen invloed op'. "Het is aan het schoolbestuur om daar actie op te ondernemen." Er hebben zich in Rotterdam geen andere incidenten voorgedaan vergelijkbaar met de gebeurtenissen op het Emmauscollege, aldus Kasmi.
De VVD-fractie opperde een expertmeeting bestaande uit een breed scala van experts, waaronder leraren en schoolbesturen om de vinger erachter te krijgen wat er precies speelt op scholen, maar de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb twijfelde daarover. Hij verwees naar het gezamenlijke statement dat Rotterdamse onderwijsinstellingen begin deze week naar buiten brachten, waarin staat dat het onderwijs een veilige plek moet zijn waar in alle vrijheid van elkaar kan worden geleerd. Volgens Aboutaleb viel eruit op te maken dat de schoolbesturen ook rust en vertrouwen wilden om zelf te organiseren. Wel wil Aboutaleb op alle scholen gesprekken over vrijheid, als de scholen dat zelf willen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.
4 uur geleden