Bedreigde agent veroordeeld na duik in politiesysteem
ZWOLLE (ANP) - Een 57-jarige politieman uit Roermond is maandag door de rechtbank in Zwolle tot 40 uur voorwaardelijke werkstraf veroordeeld. Hij zocht voor privédoeleinden van 281 personen informatie op in politiesystemen.
Het opzoeken van onder meer adressen en kentekens in het politiesysteem buiten het werk om zonder geldige reden is strafbaar. De 57-jarige Süleyman O. zei zich bedreigd te voelen. Dat hij die bedreiging niet met de chef besprak, weet hij aan de werksfeer. O deed meerdere keren aangifte van racisme binnen de politie.
Süleyman O. is een van de hoofdrolspelers in de documentaire De Blauwe Familie van KRO-NCRV. Hierin stelden zes agenten met een migratieachtergrond aan de kaak dat ze werden gediscrimineerd. Het Openbaar Ministerie zag geen verband tussen de strafbare feiten en de melding van racisme.
Perikelen op de werkvloer
"Het is in het belang van iedere burger dat de politie zorgvuldig met zijn of haar gegevens omgaat", zei de rechter maandag. O. zocht in de systemen informatie op over familieleden, zijn woonomgeving en trok de nieuwe vriend van zijn dochter na. Hij maakte volgens de rechters op geen enkele wijze aannemelijk dat het opzoeken van die informatie noodzakelijk was voor zijn werk.
De rechtbank houdt wel de mogelijkheid open dat de perikelen op de werkvloer een rol speelden bij de feiten. De rechters kwamen lager uit dan de door het OM gevraagde 100 uur taakstraf, ook omdat de veroordeling waarschijnlijk gevolgen zal hebben voor zijn werk.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
21 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
1 uur geledenKATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Bosch celstraffen van acht tot zestien jaar geëist tegen drie mannen die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk. Door de aanslag in de nacht van 15 op 16 november 2024 raakte een 50-jarige vrouw zwaargewond. Haar rechterbeen is geamputeerd. Ook aan haar linkerbeen liep ze zwaar letsel op.
3 uur geleden