Bedreigde agent veroordeeld na duik in politiesysteem
ZWOLLE (ANP) - Een 57-jarige politieman uit Roermond is maandag door de rechtbank in Zwolle tot 40 uur voorwaardelijke werkstraf veroordeeld. Hij zocht voor privédoeleinden van 281 personen informatie op in politiesystemen.
Het opzoeken van onder meer adressen en kentekens in het politiesysteem buiten het werk om zonder geldige reden is strafbaar. De 57-jarige Süleyman O. zei zich bedreigd te voelen. Dat hij die bedreiging niet met de chef besprak, weet hij aan de werksfeer. O deed meerdere keren aangifte van racisme binnen de politie.
Süleyman O. is een van de hoofdrolspelers in de documentaire De Blauwe Familie van KRO-NCRV. Hierin stelden zes agenten met een migratieachtergrond aan de kaak dat ze werden gediscrimineerd. Het Openbaar Ministerie zag geen verband tussen de strafbare feiten en de melding van racisme.
Perikelen op de werkvloer
"Het is in het belang van iedere burger dat de politie zorgvuldig met zijn of haar gegevens omgaat", zei de rechter maandag. O. zocht in de systemen informatie op over familieleden, zijn woonomgeving en trok de nieuwe vriend van zijn dochter na. Hij maakte volgens de rechters op geen enkele wijze aannemelijk dat het opzoeken van die informatie noodzakelijk was voor zijn werk.
De rechtbank houdt wel de mogelijkheid open dat de perikelen op de werkvloer een rol speelden bij de feiten. De rechters kwamen lager uit dan de door het OM gevraagde 100 uur taakstraf, ook omdat de veroordeling waarschijnlijk gevolgen zal hebben voor zijn werk.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
9 uur geleden