Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrag dat gemeenten doneren voor Marokko stijgt naar 4 miljoen

Bedrag dat gemeenten doneren voor Marokko stijgt naar 4 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse gemeenten hebben inmiddels ongeveer 4 miljoen euro gedoneerd voor hulp na de dodelijke aardbeving in Marokko.

Amsterdam en Rotterdam namen de dag na de aardbeving het initiatief voor de donaties. Ze doneerden 1 euro per inwoner, net als eerder dit jaar na de bevingen in Turkije en Syrië. Onder meer Utrecht, Eindhoven en Tilburg volgden en hebben ook 1 euro per inwoner uitgetrokken voor hulp aan Marokko.

Den Haag, de derde stad van het land, heeft zich daarbij aangesloten. De gemeente doneert 564.500 euro. "Met verslagenheid hebben we kennisgenomen van de gebeurtenissen in Marokko. We volgen de ontwikkelingen op de voet. Afgelopen weekend hebben we ons medeleven overgebracht aan de Marokkaanse gemeenschap. Waar mogelijk proberen we ondersteuning te bieden aan de getroffenen in het aardbevingsgebied", laat burgemeester Jan van Zanen in een verklaring weten.

Ruim twintig gemeenten

Ruim twintig gemeenten hebben besloten om te doneren, laten ze in een rondgang van het ANP weten. Daar staat tegenover dat ongeveer zeventig gemeenten geen geld doneren. Dat doen ze onder meer omdat ze het geen goede besteding van gemeenschapsgeld vinden.

Ongeveer veertig gemeenten hebben nog geen besluit genomen en wachten af. In sommige van die gemeenten beslist de gemeenteraad in de eerstvolgende vergadering. Andere gemeenten zeggen dat ze bereid zijn te doneren zodra Giro555 van start gaat. Enschede, een stad van ruim 160.000 inwoners, laat bijvoorbeeld weten: "Als er een landelijke hulpactie komt van de samenwerkende hulporganisaties via Giro555 wil gemeente Enschede ook 1 euro per inwoner bijdragen voor de hulp aan de getroffenen in Marokko." Ook Wageningen wacht op Giro555.

Bevingen Turkije en Syrië

Ruim 160 gemeenten doneerden begin dit jaar na de aardbevingen in Turkije en Syrië. Meestal maakten ze een euro per inwoner over. Dat leverde een bedrag van ruim 11 miljoen euro op.

Meer uit Binnenland

Boete van 20 miljoen euro dreigt voor Chemours om broeikasgassen

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.

46 minuten geleden
Schoonmaak voormalige drugsafvalput bij Halsteren stopt

HALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).

49 minuten geleden
Monumentale gewelven na brand in Arnhem 'illegaal' gesloopt

ARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.

1 uur geleden
Hoofd vliegdienst KLM kijkt terug op goede vlucht uit Oman

SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.

2 uur geleden
Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.

3 uur geleden
KLM-vlucht met gestrande reizigers uit Midden-Oosten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.

4 uur geleden
Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

11 uur geleden