Bedrag dat gemeenten doneren voor Marokko stijgt naar 4 miljoen
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse gemeenten hebben inmiddels ongeveer 4 miljoen euro gedoneerd voor hulp na de dodelijke aardbeving in Marokko.
Amsterdam en Rotterdam namen de dag na de aardbeving het initiatief voor de donaties. Ze doneerden 1 euro per inwoner, net als eerder dit jaar na de bevingen in Turkije en Syrië. Onder meer Utrecht, Eindhoven en Tilburg volgden en hebben ook 1 euro per inwoner uitgetrokken voor hulp aan Marokko.
Den Haag, de derde stad van het land, heeft zich daarbij aangesloten. De gemeente doneert 564.500 euro. "Met verslagenheid hebben we kennisgenomen van de gebeurtenissen in Marokko. We volgen de ontwikkelingen op de voet. Afgelopen weekend hebben we ons medeleven overgebracht aan de Marokkaanse gemeenschap. Waar mogelijk proberen we ondersteuning te bieden aan de getroffenen in het aardbevingsgebied", laat burgemeester Jan van Zanen in een verklaring weten.
Ruim twintig gemeenten
Ruim twintig gemeenten hebben besloten om te doneren, laten ze in een rondgang van het ANP weten. Daar staat tegenover dat ongeveer zeventig gemeenten geen geld doneren. Dat doen ze onder meer omdat ze het geen goede besteding van gemeenschapsgeld vinden.
Ongeveer veertig gemeenten hebben nog geen besluit genomen en wachten af. In sommige van die gemeenten beslist de gemeenteraad in de eerstvolgende vergadering. Andere gemeenten zeggen dat ze bereid zijn te doneren zodra Giro555 van start gaat. Enschede, een stad van ruim 160.000 inwoners, laat bijvoorbeeld weten: "Als er een landelijke hulpactie komt van de samenwerkende hulporganisaties via Giro555 wil gemeente Enschede ook 1 euro per inwoner bijdragen voor de hulp aan de getroffenen in Marokko." Ook Wageningen wacht op Giro555.
Bevingen Turkije en Syrië
Ruim 160 gemeenten doneerden begin dit jaar na de aardbevingen in Turkije en Syrië. Meestal maakten ze een euro per inwoner over. Dat leverde een bedrag van ruim 11 miljoen euro op.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
47 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.
10 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.
15 uur geleden