Bedrag dat gemeenten aan Giro555 geven stijgt tot ruim 10 miljoen
DEN HAAG (ANP) - Het bedrag dat gemeenten overmaken aan Giro555 voor hulp na de verwoestende aardbevingen in Turkije en Syrië is donderdag opgelopen tot boven de 10 miljoen euro.
Het bedrag loopt nog maar heel langzaam op. Afgelopen vrijdag, bijna een week geleden, werd de grens van 9 miljoen euro gepasseerd.
In de afgelopen dagen hebben Groningen, Zoetermeer, Maastricht, Amstelveen, Brunssum, Deurne, Stadskanaal, Meppel, Woensdrecht en Vlieland geld toegezegd voor de landelijke actie van Giro555.
1 euro per inwoner
De meeste gemeenten doneren 1 euro per inwoner. Zutphen geeft 2 euro per inwoner, omdat zeker twee inwoners van de Gelderse plaats om het leven zijn gekomen door de aardbevingen. Ook Brunssum geeft voor elke inwoner een bedrag van 2 euro: 1 voor Syrië en 1 voor Turkije.
Ruim 140 van de 342 gemeenten hebben tot nu toe laten weten dat ze geld geven. De grootste bijdragen komen van de vier grote steden: Amsterdam (905.000 euro), Rotterdam (664.000 euro), Den Haag (550.000 euro) en Utrecht (362.000 euro).
Ook enkele provincies hebben bijgedragen. Giro555 ontving geld van Limburg (559.151 euro), Friesland (329.806 euro), Drenthe (250.000 euro), Zuid-Holland (156.803 euro), Noord-Holland (150.000 euro), Groningen (150.000 euro) en Noord-Brabant (100.000 euro). Zeeland wil ook 150.000 euro doneren. Samen zijn zij goed voor een bedrag van ruim 1,8 miljoen euro.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De huurmarkt in de vrije sector bleef ook in het vierde kwartaal van 2025 "structureel krap", melden woningplatformen Huurwoningen.nl en Pararius. De prijs ging omhoog naar gemiddeld 1838 euro per maand en er verdwenen meer huurwoningen van de markt dan erbij kwamen. Beschikbare woningen stonden minder lang online; het scheelt een dag vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
2 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
12 uur geleden