Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrag dat gemeenten aan Giro555 geven stijgt tot ruim 10 miljoen

Bedrag dat gemeenten aan Giro555 geven stijgt tot ruim 10 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Het bedrag dat gemeenten overmaken aan Giro555 voor hulp na de verwoestende aardbevingen in Turkije en Syrië is donderdag opgelopen tot boven de 10 miljoen euro.

Het bedrag loopt nog maar heel langzaam op. Afgelopen vrijdag, bijna een week geleden, werd de grens van 9 miljoen euro gepasseerd.

In de afgelopen dagen hebben Groningen, Zoetermeer, Maastricht, Amstelveen, Brunssum, Deurne, Stadskanaal, Meppel, Woensdrecht en Vlieland geld toegezegd voor de landelijke actie van Giro555.

1 euro per inwoner

De meeste gemeenten doneren 1 euro per inwoner. Zutphen geeft 2 euro per inwoner, omdat zeker twee inwoners van de Gelderse plaats om het leven zijn gekomen door de aardbevingen. Ook Brunssum geeft voor elke inwoner een bedrag van 2 euro: 1 voor Syrië en 1 voor Turkije.

Ruim 140 van de 342 gemeenten hebben tot nu toe laten weten dat ze geld geven. De grootste bijdragen komen van de vier grote steden: Amsterdam (905.000 euro), Rotterdam (664.000 euro), Den Haag (550.000 euro) en Utrecht (362.000 euro).

Ook enkele provincies hebben bijgedragen. Giro555 ontving geld van Limburg (559.151 euro), Friesland (329.806 euro), Drenthe (250.000 euro), Zuid-Holland (156.803 euro), Noord-Holland (150.000 euro), Groningen (150.000 euro) en Noord-Brabant (100.000 euro). Zeeland wil ook 150.000 euro doneren. Samen zijn zij goed voor een bedrag van ruim 1,8 miljoen euro.

Meer uit Binnenland

Beveiliging bij locaties DPG Media aangescherpt na incident

DUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.

27 minuten geleden
Ook excuses Van Weel om communicatie over dossier-Lisa

DEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.

44 minuten geleden
Korpsleiding erkent fouten in onderzoek naar 'glurende' agenten

DRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.

1 uur geleden
Wethouder Hardenberg: COA heeft twee weken om locaties te sluiten

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.

2 uur geleden
Marineschip Evertsen wordt definitief ingezet op Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Evertsen gaat definitief naar het oosten van de Middellandse Zee. Het luchtverdedigings- en commandofregat vertrok vorige week al in die richting, maar een formeel besluit over de inzet ervan moest nog worden genomen.

2 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman via Egypte geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Een groep gestrande reizigers is vanuit het Midden-Oosten via Egypte teruggekeerd in Nederland. Op Schiphol landde iets na 17.30 uur een Transavia-vlucht uit Hurghada.

3 uur geleden
Asielminister verscherpt toezicht op straat in Emmen na overlast

TER APEL (ANP) - Na aanhoudende berichten over overlastgevende asielzoekers in Emmen zet minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) extra mensen in om het toezicht op straat te verscherpen. Tijdens zijn eerste bezoek als bewindsman aan het aanmeldcentrum in Ter Apel maakte hij bekend zes buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en een teamleider in te zetten en bovendien de toezichtteams op straat met acht mensen te versterken.

3 uur geleden