Bedrag dat gemeenten aan Giro555 geven stijgt tot ruim 10 miljoen
DEN HAAG (ANP) - Het bedrag dat gemeenten overmaken aan Giro555 voor hulp na de verwoestende aardbevingen in Turkije en Syrië is donderdag opgelopen tot boven de 10 miljoen euro.
Het bedrag loopt nog maar heel langzaam op. Afgelopen vrijdag, bijna een week geleden, werd de grens van 9 miljoen euro gepasseerd.
In de afgelopen dagen hebben Groningen, Zoetermeer, Maastricht, Amstelveen, Brunssum, Deurne, Stadskanaal, Meppel, Woensdrecht en Vlieland geld toegezegd voor de landelijke actie van Giro555.
1 euro per inwoner
De meeste gemeenten doneren 1 euro per inwoner. Zutphen geeft 2 euro per inwoner, omdat zeker twee inwoners van de Gelderse plaats om het leven zijn gekomen door de aardbevingen. Ook Brunssum geeft voor elke inwoner een bedrag van 2 euro: 1 voor Syrië en 1 voor Turkije.
Ruim 140 van de 342 gemeenten hebben tot nu toe laten weten dat ze geld geven. De grootste bijdragen komen van de vier grote steden: Amsterdam (905.000 euro), Rotterdam (664.000 euro), Den Haag (550.000 euro) en Utrecht (362.000 euro).
Ook enkele provincies hebben bijgedragen. Giro555 ontving geld van Limburg (559.151 euro), Friesland (329.806 euro), Drenthe (250.000 euro), Zuid-Holland (156.803 euro), Noord-Holland (150.000 euro), Groningen (150.000 euro) en Noord-Brabant (100.000 euro). Zeeland wil ook 150.000 euro doneren. Samen zijn zij goed voor een bedrag van ruim 1,8 miljoen euro.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
5 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
8 uur geleden