Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedenker van populaire bordspel Catan overleden

Bedenker van populaire bordspel Catan overleden

STUTTGART (ANP) - Klaus Teuber, de bedenker van het populaire bordspel Catan, is op 70-jarige leeftijd gestorven. De Duitser was ernstig ziek en is na een kort ziekbed overleden. Dat meldt Kosmos, de uitgeverij van het Duitstalige spel.

Teuber wordt door Kosmos omschreven als een "geweldige spelontwerper" die met zijn "vele bekroonde spellen miljoenen mensen wereldwijd in meer dan veertig landen heeft geënthousiasmeerd". Zijn bekendste spel is Catan uit 1995, dat vanwege het ongekende succes ook uitbreidingssets en een onlineversie kreeg.

Catan werd in 1999 uitgeroepen tot speelgoed van het jaar en wordt nog altijd veel gespeeld, ook in Nederland. Spelers proberen het eiland Catan in te nemen en verzamelen punten door bijvoorbeeld dorpen en steden te bouwen. Wie als eerste tien punten heeft vergaard, wint het spel.

Het gezelschapsspel werd aanvankelijk uitgebracht als De kolonisten van Catan, maar de naam werd in 2014 gewijzigd. De Nederlandse uitgever 999 Games ontkende in 2018 dat dit was vanwege klachten over het woord kolonisten, na berichtgeving in diverse media. De wereldwijde naamswijziging kwam volgens 999 Games voort uit de behoefte om "het merk internationaal te kunnen uitbouwen en beschermen".

Meer uit Buitenland

Regering-Trump stapt naar hof om stembiljetten Californië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof verzocht de staat Californië tijdelijk te verbieden om de stembiljetten van 20.000 geregistreerde kiezers in die staat mee te tellen bij de komende Congresverkiezingen, de zogeheten midterms. Een federale rechter in San Francisco zette afgelopen week al een streep door de poging van de regering-Trump om de stemmen niet mee te tellen totdat geverifieerd is dat het gaat om Amerikaanse burgers.

13 minuten geleden
Iran noemt onderhandelingen met VS zeer intensief

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft de indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten zeer intensief genoemd. In een interview met het Iraanse staatspersbureau IRNA noemt hij daarbij ook Qatar en Pakistan "zeer actief betrokken" als bemiddelende partijen. Iran en de VS spreken elkaar niet direct, maar via de bemiddelende landen.

1 uur geleden
Koning stuurt aan op doorbraak begrotingscrisis België

BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip spreekt dinsdag, woensdag en donderdag met de partijvoorzitters van de vijf coalitiepartijen. Vrijdagochtend komt premier Bart De Wever opnieuw bij de koning. Dan moet het duidelijk worden of er nog hoop is op een begrotingsakkoord, of dat verkiezingen onvermijdelijk zijn. De koning voelt niets voor nieuwe verkiezingen.

2 uur geleden
Wizz Air-vliegtuig wijkt om bomdreiging uit naar Boedapest

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Wizz Air, op weg van Londen naar Sofia, is vanwege een bomdreiging uitgeweken naar Boedapest. Bij de doorzoeking van het toestel is niets gevonden, aldus Wizz Air tegen Britse media.

3 uur geleden
China spreekt steun aan Iran uit bij beschermen soevereiniteit

BEIJING (ANP/AFP) - China steunt Iran "bij het beschermen van de eigen soevereiniteit en veiligheid". De Chinese buitenlandminister Wang Yi zei dat tijdens een bezoek van een Iraanse veiligheidsfunctionaris aan Beijing.

3 uur geleden
Honderden verwelkomen Britse avonturier na tocht van 28 jaar

HULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.

4 uur geleden
EU veroordeelt militaire escalatie door de Houthi's in Jemen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.

4 uur geleden