Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beckenbauer gaat vrijuit bij fraudezaak WK 2006

Beckenbauer gaat vrijuit bij fraudezaak WK 2006

ZÜRICH (ANP/DPA) - De Duitse voetbalgrootheid Franz Beckenbauer hoeft niet te vrezen voor een straf voor een mogelijke fraudezaak rond het wereldkampioenschap voetbal van 2006. De FIFA meldt donderdag dat de zaak tegen hem en oud-bestuurders Theo Zwanziger en Horst R. Schmidt niet wordt voortgezet omdat de zaak is verjaard, aldus de onafhankelijke ethische commissie van de wereldvoetbalbond.

De voormalige bestuursleden Zwanziger en Schmidt van de Duitse voetbalbond zouden samen met de toenmalige Zwitserse FIFA-official Urs Linsi leden van een toezichthoudend orgaan van de Duitse voetbalbond (DFB) hebben misleid over het werkelijke doel van een betaling van 6,7 miljoen euro. Dat bedrag werd overgemaakt naar de inmiddels overleden zakenman Robert Louis Dreyfus voor een gala rond het WK dat nooit plaatsvond. Hetzelfde bedrag was vier jaar eerder door Dreyfus geleend aan Franz Beckenbauer, die destijds baas was van het organisatiecomité. Dat geld zou bij Mohamed Bin Hammam, zijn beland, een voormalig vicevoorzitter van de FIFA die levenslang is geschorst wegens omkoping.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

25 minuten geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

1 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

3 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

3 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

4 uur geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

4 uur geleden
Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

12 uur geleden