Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beatrix sluit werkbezoek aan Curaçao af

Beatrix sluit werkbezoek aan Curaçao af

WILLEMSTAD (ANP) - Prinses Beatrix heeft zondag haar vierdaagse werkbezoek aan Curaçao afgesloten. "Ik ben ontzettend blij met het bezoek en hou erg veel van dit eiland", zei de 83-jarige prinses tijdens een persmoment.

Beatrix zei dat het goed met haar gaat, dat ze een fijne tijd heeft gehad op het eiland en dat ze er nog eens hoopt terug te keren. "Ik geniet vooral van wat je allemaal meemaakt hier, de toewijding, de zorg voor mensen, de zorg voor dieren en voor de natuur als geheel."

Van haar bezoek heeft Beatrix ook veel opgestoken, bijvoorbeeld dat koraal een dier is en geen plant. "Die kunnen eten, luisteren, voelen. Dat weet eigenlijk niemand."

Raad van State

Aan het slot van de ontmoeting met de media op Curaçao zei Beatrix dat ze ervan overtuigd is dat haar kleindochter Amalia "opgroeit tot een verstandig mens". Op 7 december wordt ze 18 jaar. "Ontzettend leuk, vooral als ze gezond en verstandig blijft", zegt Beatrix daarover.

Een dag na haar verjaardag wordt de prinses binnengeleid in de Raad van State, de belangrijkste wetgevingsadviseur van regering en parlement. Haar vader, koning Willem-Alexander, is de voorzitter. Als beoogd troonopvolger krijgt Amalia zitting in de raad en in de adviserende tak van de raad. De Raad van State geldt ook als hoogste algemene bestuursrechter van het land.

Meer uit Binnenland

Gemeenten delen pride-vlaggen uit voor Paarse Vrijdag

DEN HAAG (ANP) - In meerdere gemeenten kunnen inwoners gratis pride-vlaggen ophalen. Volgende week is Paarse Vrijdag, en enkele dagen later coming-outdag. Met de regenboogvlag kunnen mensen hun stadgenoten steunen, is de gedachte.

26 minuten geleden
Vakbond wil betere bescherming DJI-medewerkers na schietpartij

DEN BOSCH (ANP) - Betere bescherming van privégegevens, een duidelijk handelingsperspectief bij dreiging en betere afstemming met politie en werkgever. Dat zijn concrete maatregelen die vakbond Juvox noemt om medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) te beschermen tegen bedreiging en geweld, ook buiten de gevangenismuren.

29 minuten geleden
Vereniging Eigen Huis vindt makelaarsregister deel van oplossing

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) noemt het voorstel van minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) voor een verplicht register van makelaars slechts een deel van de oplossing. Met het voorstel wil de woonminister ervoor zorgen dat makelaars zich houden aan wettelijke gedragsnormen.

39 minuten geleden
VS nodigen Nederland opnieuw uit voor onderonsje NAVO-kopgroep

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland is opnieuw uitgenodigd voor overleg met de VS en een selecte groep koplopers binnen de NAVO. Ze komen later deze maand bijeen in Polen, bevestigen ingewijden.

57 minuten geleden
Vier nieuwe sterfgevallen door besmetting met westnijlvirus

BILTHOVEN (ANP) - Sinds de vorige update van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu van 24 september zijn vier mensen overleden aan een besmetting met het westnijlvirus. In totaal zijn twaalf nieuwe besmettingen geregistreerd, meldt het RIVM. Alle besmette patiënten kregen het virus door een beet van een besmette mug. Het totale aantal gemelde besmettingen in Nederland komt daarmee op 56. In 2026 zijn in totaal negen patiënten met een westnijlvirusinfectie overleden.

1 uur geleden
Nachtopvang voor asielzoekers in Ter Apel verhuist naar Beilen

BEILEN (ANP) - De tijdelijke nachtopvang voor asielzoekers die in Ter Apel geen slaapplek hebben, verhuist vanaf 12 oktober van Zuidwolde en Warffum naar het evenemententerrein in Beilen. Dat bevestigt het Rode Kruis. De gemeente Midden-Drenthe stelt daar op verzoek van de minister van Asiel en Migratie ruimte beschikbaar.

2 uur geleden
NVM steunt registerplicht makelaars, maar mist opleidingseis

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) steunt het voorstel van woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan om makelaars te verplichten zich in te schrijven in een beroepsregister. De makelaarsvereniging had alleen graag gezien dat makelaars die zich willen inschrijven moeten voldoen aan een opleidingseis en aantoonbaar vakbekwaam zijn.

3 uur geleden