Beachvolleybalsters Stubbe en Van Iersel uit elkaar
NIEUWEGEIN (ANP) - Beachvolleybalster Marleen van Iersel moet een jaar voor de start van de Olympische Spelen op zoek naar een andere medespeelster. Joy Stubbe heeft namelijk besloten tijdelijk te stoppen met de sport. Dat doet ze omdat de Spelen met een jaar zijn uitgesteld en er dit jaar verder ook geen betekenisvolle toernooien op het programma staan.
"Het onverwachte besluit van Joy is een grote klap voor mij. Na alle tijd, plezier en energie die we er met ons team in hebben gestoken, had ik dit avontuur graag samen met Joy, onze coach Danny en onze staf afgemaakt. Ik kan helaas op dit moment niets anders doen dan Joy haar besluit respecteren. Ik ga op zoek naar een nieuwe partner om te strijden voor de Olympische Spelen in Tokio. Voor mij is opgeven geen optie. Het olympische vuur in mij is nog lang niet gedoofd en ik zou graag mijn carrière op een positieve manier willen eindigen", aldus een teleurgestelde Van Iersel, die sinds oktober 2017 een team vormt met de 23-jarige Stubbe.
Van Iersel, zelf 32 jaar, deed mee aan de Spelen van Londen (2012) en Rio de Janeiro (2016). Ze is tweevoudig Europees kampioene (2012 en 2014).
Deelname
Op de 'geschoonde' olympische wereldranglijst staan Stubbe en Van Iersel op de 16e plaats, een positie die aan het einde van de kwalificatieperiode recht zou geven op deelname aan de Olympische Spelen.
"Wij betreuren het natuurlijk dat dit duo niet met elkaar verder gaat. De Nevobo wil graag met het maximale aantal van twee vrouwenteams deelnemen aan de Olympische Spelen van Tokio, en Joy en Marleen waren goed op weg om zich te kwalificeren. We dragen zorg voor alle topsporters in het volleybal en beachvolleybal en zullen daarom de speelsters ook zo goed mogelijk begeleiden in dit lastige traject. Voor Joy betekent dat het verwerken van deze heftige beslissing, terwijl we Marleen willen helpen om haar olympische droom in leven te houden en te verwezenlijken", zegt Joop Alberda, technisch directeur van volleybalbond Nevobo.
Meer uit Sport
KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
5 minuten geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
2 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
2 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
8 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
10 uur geleden