Beachvolleybalsters Stam/Schoon na stunt naar kwartfinale Ostrava
OSTRAVA (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het viersterrentoernooi voor de wereldbeker in het Tsjechische Ostrava voor een stunt gezorgd door in de tweede ronde het hoog aangeschreven Braziliaanse duo Agatha/Duda te kloppen. Stam en Schoon wonnen in twee sets: 21-17 21-15.
Agatha en Duda staan derde op de ranking van de volleybalbond FIVB. De Braziliaanse Agatha Bednarczuk werd met Barbara Seixas de Freitas in 2015 wereldkampioen en het duo pakte op de spelen van Rio 2016 zilver. Sinds 2017 speelt ze met Eduarda "Duda" Santos Lisboa.
Voor de 22-jarige Stam en de 19-jarige Schoon volgt er in de kwartfinale opnieuw een sterke tegenstander. Het Canadese duo Sarah Pavan en Melissa Humana-Paredes voert momenteel de FIVB-ranking aan en is de regerend wereldkampioen (2019). In de groepsfase in Ostrava verloren de Nederlandse beachvolleybalsters maar nipt met 15-12 in de derde set van de Canadezen.
Laatste acht
Sanne Keizer en Madelein Meppelink bereikten ook de laatste acht in Ostrava. Het Nederlandse koppel won in de tweede ronde in drie sets van de Duitse beachvolleybalsters Julia Sude en Karla Borger: 17-21 21-15 15-9. Keizer en Meppelink treffen in de kwartfinales de Amerikaanse Kelly Claes en Sarah Sponcil.
Christian Varenhorst en Steven van de Velde plaatsten zich voor de tweede ronde van zaterdag door Ben Saxton en Grant O'Gorman uit Canada te verslaan. Ze nemen het op tegen de regerend Europees kampioenen Anders Mol en Christian Sørum uit Noorwegen.
Stefan Boermans en Yorick de Groot wonnen in de eerste ronde van Michal Bryl en Grzegorz Fijalek uit Polen. Zij strijden om een plek in de kwartfinale tegen Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
9 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
1 dag geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geleden