Beachvolleybalsters Stam/Schoon na stunt naar kwartfinale Ostrava
OSTRAVA (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het viersterrentoernooi voor de wereldbeker in het Tsjechische Ostrava voor een stunt gezorgd door in de tweede ronde het hoog aangeschreven Braziliaanse duo Agatha/Duda te kloppen. Stam en Schoon wonnen in twee sets: 21-17 21-15.
Agatha en Duda staan derde op de ranking van de volleybalbond FIVB. De Braziliaanse Agatha Bednarczuk werd met Barbara Seixas de Freitas in 2015 wereldkampioen en het duo pakte op de spelen van Rio 2016 zilver. Sinds 2017 speelt ze met Eduarda "Duda" Santos Lisboa.
Voor de 22-jarige Stam en de 19-jarige Schoon volgt er in de kwartfinale opnieuw een sterke tegenstander. Het Canadese duo Sarah Pavan en Melissa Humana-Paredes voert momenteel de FIVB-ranking aan en is de regerend wereldkampioen (2019). In de groepsfase in Ostrava verloren de Nederlandse beachvolleybalsters maar nipt met 15-12 in de derde set van de Canadezen.
Laatste acht
Sanne Keizer en Madelein Meppelink bereikten ook de laatste acht in Ostrava. Het Nederlandse koppel won in de tweede ronde in drie sets van de Duitse beachvolleybalsters Julia Sude en Karla Borger: 17-21 21-15 15-9. Keizer en Meppelink treffen in de kwartfinales de Amerikaanse Kelly Claes en Sarah Sponcil.
Christian Varenhorst en Steven van de Velde plaatsten zich voor de tweede ronde van zaterdag door Ben Saxton en Grant O'Gorman uit Canada te verslaan. Ze nemen het op tegen de regerend Europees kampioenen Anders Mol en Christian Sørum uit Noorwegen.
Stefan Boermans en Yorick de Groot wonnen in de eerste ronde van Michal Bryl en Grzegorz Fijalek uit Polen. Zij strijden om een plek in de kwartfinale tegen Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
13 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
14 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
16 uur geleden