Beachvolleybalsters Stam en Schoon stunten op Elite 16 in Mexico
ROSARITO (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben verrassend het Elite 16-toernooi in het Mexicaanse Rosarito gewonnen. Ze waren met 21-14 en 21-13 te sterk voor Anastasija Kravcenoka en Tina Graudina uit Letland.
Stam (23) en Schoon (20) wisten nooit eerder een toernooi op de Beach Pro Tour, voorheen de World Tour, te winnen. Op de Elite 16-toernooien, het hoogste niveau in de nieuwe wedstrijdenreeks, is in het hoofdschema slechts plaats voor zestien teams bij zowel de vrouwen als de mannen. Vorige week waren Stam en Schoon al verliezend finalisten in een ander toernooi in Mexico. In Tlaxcala ging het om een zogenoemde Challenge, een niveau onder de Elite 16.
"Ongelooflijk, ik kan niet beschrijven hoe ik me voel", reageerde Stam op de website van de Pro Tour. "Ik denk dat het verschil met vorige week is dat we in Tlaxcala al blij waren dat we de finale hadden bereikt en daarin niet zo agressief speelden als vandaag. Nu zijn we gewoon op dezelfde voet doorgegaan. Ik ben trots dat het ons gelukt is en dat we hebben laten zien dat we mee kunnen op zo'n hoog niveau."
Meeste duels
Het Nederlandse koppel was vanuit de kwalificaties doorgedrongen tot de finale en speelde de afgelopen week de meeste duels (zeven) van alle deelnemers. De 1,92 meter lange Stam bleek daarin vaak niet te stuiten aan het net.
Half april wacht het volgende toernooi, een Challenge op het strand van het Braziliaanse Ipanema. "Daar gaan we ons binnenkort op voorbereiden", vertelde Schoon. "Maar het eerste wat we nu willen is even bijkomen en genieten van dit moment."
Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen slaagden er niet in het mannentoernooi op hun naam te schrijven. Het Nederlandse duo verloor in de finale in twee sets van het als eerste geplaatste koppel Cherif Younousse/Ahmed Tijan uit Qatar: 17-21 15-21.
Meer uit Sport
CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
44 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
15 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
20 uur geleden