Beachvolleybalsters Stam en Schoon stunten op Elite 16 in Mexico
ROSARITO (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben verrassend het Elite 16-toernooi in het Mexicaanse Rosarito gewonnen. Ze waren met 21-14 en 21-13 te sterk voor Anastasija Kravcenoka en Tina Graudina uit Letland.
Stam (23) en Schoon (20) wisten nooit eerder een toernooi op de Beach Pro Tour, voorheen de World Tour, te winnen. Op de Elite 16-toernooien, het hoogste niveau in de nieuwe wedstrijdenreeks, is in het hoofdschema slechts plaats voor zestien teams bij zowel de vrouwen als de mannen. Vorige week waren Stam en Schoon al verliezend finalisten in een ander toernooi in Mexico. In Tlaxcala ging het om een zogenoemde Challenge, een niveau onder de Elite 16.
"Ongelooflijk, ik kan niet beschrijven hoe ik me voel", reageerde Stam op de website van de Pro Tour. "Ik denk dat het verschil met vorige week is dat we in Tlaxcala al blij waren dat we de finale hadden bereikt en daarin niet zo agressief speelden als vandaag. Nu zijn we gewoon op dezelfde voet doorgegaan. Ik ben trots dat het ons gelukt is en dat we hebben laten zien dat we mee kunnen op zo'n hoog niveau."
Meeste duels
Het Nederlandse koppel was vanuit de kwalificaties doorgedrongen tot de finale en speelde de afgelopen week de meeste duels (zeven) van alle deelnemers. De 1,92 meter lange Stam bleek daarin vaak niet te stuiten aan het net.
Half april wacht het volgende toernooi, een Challenge op het strand van het Braziliaanse Ipanema. "Daar gaan we ons binnenkort op voorbereiden", vertelde Schoon. "Maar het eerste wat we nu willen is even bijkomen en genieten van dit moment."
Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen slaagden er niet in het mannentoernooi op hun naam te schrijven. Het Nederlandse duo verloor in de finale in twee sets van het als eerste geplaatste koppel Cherif Younousse/Ahmed Tijan uit Qatar: 17-21 15-21.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
1 dag geleden