Beachvolleybalsters openen bij zonsopkomst gretig het seizoen
ZAANSTAD (ANP) - Sanne Keizer en Madelein Meppelink zijn goed begonnen aan de eredivisie beachvolleybal. De Europees kampioenen van 2018 waren in twee sets te sterk voor Ilona Lievaart en Serena van der Made: 21-15 21-11.
De eredivisie voor beachvolleyballers en beachvolleybalsters ging als eerste competitie weer van start, na de uitbraak van het coronavirus. Keizer en Meppelink openden het seizoen om 5.24 uur, net na zonsopkomst. "Ik werd tijdens de wedstrijd pas echt wakker", zei Meppelink na de zege.
De seizoen voor de beachvolleyballers begint normaal gesproken in mei, maar dat was nu niet mogelijk vanwege het coronavirus. Vanaf 1 juli mag er wel weer in competitieverband worden gesport. De beachvolleyballers maken daar woensdag direct gretig gebruik van.
Het openingstoernooi van de DELA Eredivisie Beach wordt op woensdag op de velden van beachvolleybalvereniging Silicium afgerond. De vrouwenfinale staat om 15.00 uur gepland, een uur later zullen de mannen hun eindstrijd afwerken. Bij de mannen zijn Sven Vismans en Tom van Steenis eerste geplaatst. "Voor minder dan de zege komen we niet", vertelt Vismans.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
24 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
9 uur geleden