Beachvolleybalsters openen bij zonsopkomst gretig het seizoen
ZAANSTAD (ANP) - Sanne Keizer en Madelein Meppelink zijn goed begonnen aan de eredivisie beachvolleybal. De Europees kampioenen van 2018 waren in twee sets te sterk voor Ilona Lievaart en Serena van der Made: 21-15 21-11.
De eredivisie voor beachvolleyballers en beachvolleybalsters ging als eerste competitie weer van start, na de uitbraak van het coronavirus. Keizer en Meppelink openden het seizoen om 5.24 uur, net na zonsopkomst. "Ik werd tijdens de wedstrijd pas echt wakker", zei Meppelink na de zege.
De seizoen voor de beachvolleyballers begint normaal gesproken in mei, maar dat was nu niet mogelijk vanwege het coronavirus. Vanaf 1 juli mag er wel weer in competitieverband worden gesport. De beachvolleyballers maken daar woensdag direct gretig gebruik van.
Het openingstoernooi van de DELA Eredivisie Beach wordt op woensdag op de velden van beachvolleybalvereniging Silicium afgerond. De vrouwenfinale staat om 15.00 uur gepland, een uur later zullen de mannen hun eindstrijd afwerken. Bij de mannen zijn Sven Vismans en Tom van Steenis eerste geplaatst. "Voor minder dan de zege komen we niet", vertelt Vismans.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 dag geleden