Beachvolleybalsters Keizer en Meppelink zeker van Tokio
DEN HAAG (ANP) - Beachvolleybalsters Sanne Keizer en Madelein Meppelink hebben zich verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen van Tokio. Voor Keizer (36) worden het haar tweede Spelen, voor Meppelink (31) al haar derde.
Een plek in de top 15 van de officiële olympische ranking van de internationale beachvolleybalfederatie volstond voor directe kwalificatie. Door de recente prestaties in Cancun kunnen Keizer en Meppelink niet meer uit die top 15 vallen.
"Het traject duurde een jaar langer en de onzekerheid over het doorgaan van de Spelen viel op momenten best zwaar. Maar samen met ons begeleidingsteam is het gelukt om de motivatie en focus te blijven houden. Daar ben ik heel trots op. Dat we nu gekwalificeerd zijn is echt een moment om bij stil te staan", aldus Meppelink. "We hebben een vet uitroepteken in de agenda gezet en ik merk dat ik er steeds vaker aan denk. Nu we gekwalificeerd zijn, kunnen we de details gaan afstemmen."
Keizer en Meppelink werden in 2018 in eigen land Europees kampioen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
1 dag geleden