Beachvolleybalsters Keizer en Meppelink zeker van Tokio
DEN HAAG (ANP) - Beachvolleybalsters Sanne Keizer en Madelein Meppelink hebben zich verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen van Tokio. Voor Keizer (36) worden het haar tweede Spelen, voor Meppelink (31) al haar derde.
Een plek in de top 15 van de officiële olympische ranking van de internationale beachvolleybalfederatie volstond voor directe kwalificatie. Door de recente prestaties in Cancun kunnen Keizer en Meppelink niet meer uit die top 15 vallen.
"Het traject duurde een jaar langer en de onzekerheid over het doorgaan van de Spelen viel op momenten best zwaar. Maar samen met ons begeleidingsteam is het gelukt om de motivatie en focus te blijven houden. Daar ben ik heel trots op. Dat we nu gekwalificeerd zijn is echt een moment om bij stil te staan", aldus Meppelink. "We hebben een vet uitroepteken in de agenda gezet en ik merk dat ik er steeds vaker aan denk. Nu we gekwalificeerd zijn, kunnen we de details gaan afstemmen."
Keizer en Meppelink werden in 2018 in eigen land Europees kampioen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
20 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
1 dag geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
2 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geleden