Beachvolleyballers Luini en De Groot onderuit in finale EK
WENEN (ANP) - Beachvolleyballers Leon Luini en Yorick de Groot hebben naast de Europese titel gegrepen. Het Nederlandse duo ging in de finale in Wenen met 2-0 onderuit tegen titelverdedigers David Åhman en Jonatan Hellvig uit Zweden. Het werd 21-16 21-18. Åhman en Hellvig zijn in de 31-jarige geschiedenis van het evenement het zesde duo dat het EK twee jaar op rij wint.
Het bereiken van de finale door Luini en De Groot was opmerkelijk. Normaal gesproken vormen de beachvolleyballers geen team. Ze deden in Wenen samen mee vanwege blessures bij hun vaste partners.
Luini en De Groot stuntten zaterdag in de kwartfinale tegen de regerend wereldkampioenen Anders Mol en Christian Sørum uit Noorwegen: 16-21 21-14 15-12. Mol en Sørum zijn ook de regerend olympisch kampioenen en wonnen het EK al vier keer. Het brons ging naar het Oekraïense koppel Eduard Reznik en Sergiy Popov.
De laatste keer dat een Nederlands koppel goud behaalde bij het EK was in 2018. Sanne Keizer en Madelein Meppelink waren toen de besten. Ook in 2014 en 2012 kroonden Keizer en Meppelink zich tot Europees kampioen. Bij de mannen is het langer geleden dat een Nederlands team goud won op het EK. Reinder Nummerdor en Richard Schuil deden dat drie keer op rij, in 2008, 2009 en 2010.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
6 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
15 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
23 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
1 dag geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
1 dag geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
1 dag geleden