Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beachvolleyballers Boermans en De Groot halen Elite 16 in Mexico

Beachvolleyballers Boermans en De Groot halen Elite 16 in Mexico

TEPIC (ANP) - De beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben zich geplaatst voor het tweede Elite 16-toernooi van dit jaar, in de Mexicaanse stad Tepic. Boermans en De Groot wonnen twee partijen in de kwalificatie en haalden daardoor het hoofdtoernooi. Leon Luini en Ruben Penninga bleven steken in de eerste kwalificatieronde.

Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen waren op basis van hun positie op de wereldranglijst automatisch geplaatst voor de Elite 16 in Tepic. Dat geldt bij de vrouwen voor Katja Stam en Raïsa Schoon, die begin vorige maand in Doha het eerste toernooi van dit seizoen wonnen. Brouwer en Meeuwsen werden daar in de kwartfinales uitgeschakeld.

Op de Elite 16-toernooien (waar steeds zestien teams aan mogen meedoen) zijn heel wat punten te verdienen voor de olympische ranglijst. De Nederlandse bond hoopt dat zowel bij de mannen als de vrouwen twee Oranje-duo's zich plaatsen voor de Spelen van volgend jaar in Parijs. "En eigenlijk willen we daar ook naartoe om medailles te winnen", zei directeur Michel Everaert afgelopen maand op een bijeenkomst in Den Haag.

Het hoofdtoernooi in Tepic begint donderdag. De finales bij de mannen en vrouwen zijn zondag.

Meer uit Sport

Shorttrackster Velzeboer wint ook derde 500 meter in World Tour

GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.

30 minuten geleden
Shorttracker Van 't Wout wint 1000 meter bij wereldbeker Gdansk

GDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.

54 minuten geleden
Zilver voor shorttrackers op gemengde aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.

4 uur geleden
Brand wint in Tabor eerste wedstrijd om wereldbeker veldrijden

TABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.

4 uur geleden
Norris vindt diskwalificatie bij GP van Las Vegas 'frustrerend'

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

6 uur geleden
Spanning stijgt in Formule 1 na diskwalificatie Norris en Piastri

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.

7 uur geleden
Norris en Piastri mogelijk gestraft na Grote Prijs van Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.

9 uur geleden