Beachvolleyballer Van de Velde overwoog Spelen te laten schieten
DEN HAAG (ANP) - Steven van de Velde overwoog om de Olympische Spelen in Parijs te laten schieten vanwege ophef in internationale media over zijn deelname. Dat zei de beachvolleyballer dinsdag op een persmoment in Den Haag, waar hij in tranen uitbrak.
Van de Velde blikte in Sportpark Zuiderpark voor het eerst sinds de Spelen met journalisten terug op de afgelopen weken in Parijs. De 30-jarige sporter, die een team vormde met de 23-jarige Matthew Immers, werd tijdens wedstrijden uitgejoeld door het publiek, omdat een rechtbank in Engeland hem in 2016 veroordeelde voor seks met een minderjarige.
De beachvolleyballer brak in tranen uit toen hij de vraag kreeg ooit te hebben overwogen om niet aan de Spelen mee te doen. "Dat heb ik zeker wel gedacht, ja", zei hij daarover. Van de Velde noemde een publicatie in een Britse tabloid waarin een foto van zijn vrouw was gebruikt. "Toen brak ik", zei de beachvolleyballer snikkend. "Ik heb iets fout gedaan, tien jaar geleden. Dat moet ik nemen. Maar mensen om mij heen pijn doen - of het Matthew is, of mijn vrouw, mijn kind... dat gaat voor mij gewoon echt te ver. Dat is zeker een moment waarop ik dacht: is het me dit waard?"
Boegeroep
Tijdens de eerste wedstrijd viel het boegeroep van de tribunes mee, zeggen Van de Velde en Immers. Maar in de wedstrijden die volgden werd het steeds erger. Van de Velde zei dat hij in de derde wedstrijd "de buitenwereld niet meer naar binnen liet". "Ik ben blij dat ik dat voor elkaar heb gekregen, al was het qua volleybalniveau niet wat ik wilde."
De beachvolleyballers zeggen dat de ophef mogelijk één van de factoren was die invloed hadden op hun spel. "Er zijn heel veel andere factoren die meespelen", zegt Van de Velde. "Dit was een grote afleiding, dus het is zeker een mogelijkheid. Maar ik wil het daar niet op afschuiven."
Media-aandacht
Van de Velde is dankbaar voor de hulp en steun die hij kreeg van volleybalbond Nevobo en NOC*NSF. "Het veld was voor mij het minst leuk, of in ieder geval het zwaarst", zegt hij. "Waar voor anderen de mooiste herinnering het juichen op het veld is, is het voor mij de relaties eromheen."
Toen Van de Velde 19 jaar was, had hij seks met een 12-jarig meisje. Door de leeftijd van het meisje gold het delict van Van de Velde in Groot-Brittannië als verkrachting, ongeacht of zij ermee had ingestemd of niet. Naast het boegeroep leidde de deelname van de Nederlander tot grote ophef en kritiek in internationale media, met name in Britse tabloids.
EK Beachvolleybal
Van de Velde en Immers richten zich nu op het EK Beachvolleybal, dat van 13 tot en met 18 augustus in Nederland plaatsvindt. Het olympische duo begint het toernooi op woensdagavond om 18.00 in Den Haag tegen een Duits koppel.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
13 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
13 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
15 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
15 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
16 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden