Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beachvolleyballer Van de Velde overwoog Spelen te laten schieten

Beachvolleyballer Van de Velde overwoog Spelen te laten schieten

DEN HAAG (ANP) - Steven van de Velde overwoog om de Olympische Spelen in Parijs te laten schieten vanwege ophef in internationale media over zijn deelname. Dat zei de beachvolleyballer dinsdag op een persmoment in Den Haag, waar hij in tranen uitbrak.

Van de Velde blikte in Sportpark Zuiderpark voor het eerst sinds de Spelen met journalisten terug op de afgelopen weken in Parijs. De 30-jarige sporter, die een team vormde met de 23-jarige Matthew Immers, werd tijdens wedstrijden uitgejoeld door het publiek, omdat een rechtbank in Engeland hem in 2016 veroordeelde voor seks met een minderjarige.

De beachvolleyballer brak in tranen uit toen hij de vraag kreeg ooit te hebben overwogen om niet aan de Spelen mee te doen. "Dat heb ik zeker wel gedacht, ja", zei hij daarover. Van de Velde noemde een publicatie in een Britse tabloid waarin een foto van zijn vrouw was gebruikt. "Toen brak ik", zei de beachvolleyballer snikkend. "Ik heb iets fout gedaan, tien jaar geleden. Dat moet ik nemen. Maar mensen om mij heen pijn doen - of het Matthew is, of mijn vrouw, mijn kind... dat gaat voor mij gewoon echt te ver. Dat is zeker een moment waarop ik dacht: is het me dit waard?"

Boegeroep

Tijdens de eerste wedstrijd viel het boegeroep van de tribunes mee, zeggen Van de Velde en Immers. Maar in de wedstrijden die volgden werd het steeds erger. Van de Velde zei dat hij in de derde wedstrijd "de buitenwereld niet meer naar binnen liet". "Ik ben blij dat ik dat voor elkaar heb gekregen, al was het qua volleybalniveau niet wat ik wilde."

De beachvolleyballers zeggen dat de ophef mogelijk één van de factoren was die invloed hadden op hun spel. "Er zijn heel veel andere factoren die meespelen", zegt Van de Velde. "Dit was een grote afleiding, dus het is zeker een mogelijkheid. Maar ik wil het daar niet op afschuiven."

Media-aandacht

Van de Velde is dankbaar voor de hulp en steun die hij kreeg van volleybalbond Nevobo en NOC*NSF. "Het veld was voor mij het minst leuk, of in ieder geval het zwaarst", zegt hij. "Waar voor anderen de mooiste herinnering het juichen op het veld is, is het voor mij de relaties eromheen."

Toen Van de Velde 19 jaar was, had hij seks met een 12-jarig meisje. Door de leeftijd van het meisje gold het delict van Van de Velde in Groot-Brittannië als verkrachting, ongeacht of zij ermee had ingestemd of niet. Naast het boegeroep leidde de deelname van de Nederlander tot grote ophef en kritiek in internationale media, met name in Britse tabloids.

EK Beachvolleybal

Van de Velde en Immers richten zich nu op het EK Beachvolleybal, dat van 13 tot en met 18 augustus in Nederland plaatsvindt. Het olympische duo begint het toernooi op woensdagavond om 18.00 in Den Haag tegen een Duits koppel.

Meer uit Sport

Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

12 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

14 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

15 uur geleden
Bobsleeër Wesselink kwalificeert zich voor Spelen van Milaan

ST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.

15 uur geleden
Tennisteams Polen en Zwitserland naar finale United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.

16 uur geleden
Veenings en Kessler winnen in vrieskou strandrace Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.

16 uur geleden
Skiester Vonn tekent in Zauchensee voor 84e wereldbekerzege

ZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.

18 uur geleden