Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beachvolleyballer Van de Velde overwoog Spelen te laten schieten

Beachvolleyballer Van de Velde overwoog Spelen te laten schieten

DEN HAAG (ANP) - Steven van de Velde overwoog om de Olympische Spelen in Parijs te laten schieten vanwege ophef in internationale media over zijn deelname. Dat zei de beachvolleyballer dinsdag op een persmoment in Den Haag, waar hij in tranen uitbrak.

Van de Velde blikte in Sportpark Zuiderpark voor het eerst sinds de Spelen met journalisten terug op de afgelopen weken in Parijs. De 30-jarige sporter, die een team vormde met de 23-jarige Matthew Immers, werd tijdens wedstrijden uitgejoeld door het publiek, omdat een rechtbank in Engeland hem in 2016 veroordeelde voor seks met een minderjarige.

De beachvolleyballer brak in tranen uit toen hij de vraag kreeg ooit te hebben overwogen om niet aan de Spelen mee te doen. "Dat heb ik zeker wel gedacht, ja", zei hij daarover. Van de Velde noemde een publicatie in een Britse tabloid waarin een foto van zijn vrouw was gebruikt. "Toen brak ik", zei de beachvolleyballer snikkend. "Ik heb iets fout gedaan, tien jaar geleden. Dat moet ik nemen. Maar mensen om mij heen pijn doen - of het Matthew is, of mijn vrouw, mijn kind... dat gaat voor mij gewoon echt te ver. Dat is zeker een moment waarop ik dacht: is het me dit waard?"

Boegeroep

Tijdens de eerste wedstrijd viel het boegeroep van de tribunes mee, zeggen Van de Velde en Immers. Maar in de wedstrijden die volgden werd het steeds erger. Van de Velde zei dat hij in de derde wedstrijd "de buitenwereld niet meer naar binnen liet". "Ik ben blij dat ik dat voor elkaar heb gekregen, al was het qua volleybalniveau niet wat ik wilde."

De beachvolleyballers zeggen dat de ophef mogelijk één van de factoren was die invloed hadden op hun spel. "Er zijn heel veel andere factoren die meespelen", zegt Van de Velde. "Dit was een grote afleiding, dus het is zeker een mogelijkheid. Maar ik wil het daar niet op afschuiven."

Media-aandacht

Van de Velde is dankbaar voor de hulp en steun die hij kreeg van volleybalbond Nevobo en NOC*NSF. "Het veld was voor mij het minst leuk, of in ieder geval het zwaarst", zegt hij. "Waar voor anderen de mooiste herinnering het juichen op het veld is, is het voor mij de relaties eromheen."

Toen Van de Velde 19 jaar was, had hij seks met een 12-jarig meisje. Door de leeftijd van het meisje gold het delict van Van de Velde in Groot-Brittannië als verkrachting, ongeacht of zij ermee had ingestemd of niet. Naast het boegeroep leidde de deelname van de Nederlander tot grote ophef en kritiek in internationale media, met name in Britse tabloids.

EK Beachvolleybal

Van de Velde en Immers richten zich nu op het EK Beachvolleybal, dat van 13 tot en met 18 augustus in Nederland plaatsvindt. Het olympische duo begint het toernooi op woensdagavond om 18.00 in Den Haag tegen een Duits koppel.

Meer uit Sport

Tourpeloton vertrokken voor pittige rit naar Rouen

AMIENS (ANP) - De renners in de Tour de France zijn iets na half twee vertrokken voor de vierde etappe. Na een geneutraliseerd deel door Amiens gaf Tourbaas Christian Prudhomme het sein dat de pittige rit, die eindigt in Rouen, officieel was begonnen. Mathieu van der Poel draagt opnieuw de gele leiderstrui. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck geldt als een van de kanshebbers voor de ritzege.

5 minuten geleden
Van Aert ziet kansen in vierde etappe met 'moeilijke finale'

AMIENS (ANP) - Wout van Aert heeft zijn zinnen gezet op een ritzege in de Tour en de vierde etappe, van Amiens naar Rouen, is er dinsdag een die past bij de Belg van Visma - Lease a Bike. "Ik sta hier met veel ambitie. Het is een zware rit met een moeilijke finale", vertelde Van Aert voor de start in Amiens bij de NOS.

12 minuten geleden
Wielrenner Philipsen succesvol geopereerd na val in Tour

HERENTALS (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen is succesvol geopereerd aan de breuken die hij heeft opgelopen bij een val in de derde etappe van de Tour de France. Zijn ploeg Alpecin-Deceuninck maakte het nieuws via X bekend met een foto van de Belgische sprinter vanuit het ziekenhuisbed.

2 uur geleden
CAS spreekt Franse schermster vrij van doping na intieme kus

LAUSANNE (ANP) - Het hof van sportarbitrage CAS heeft de Franse schermster Ysaora Thibus vrijgesproken van doping en haar schorsing van vier jaar kwijtgescholden. Het Zwitserse tribunaal oordeelde dat haar positieve test was veroorzaakt door een intieme kus met haar toenmalige vriend, de Amerikaanse schermer Race Imboden. Ze kon volgens de rechters niet weten dat haar vriend wel een verboden spierversterkend middel slikte.

11 uur geleden
Wielerploeg Cofidis heeft elf gestolen dure racefietsen terug

DUINKERKE (ANP) - De Franse wielerploeg Cofidis heeft alle elf dure racefietsen die waren gestolen weer terug. De ploeg meldde op X dat de politie van het district Lille na grondig speurwerk de fietsen ter waarde van 13.000 euro per stuk had teruggevonden in het plaatsje Halluin.

11 uur geleden
Sinner door naar kwartfinales na opgave tegenstander Dimitrov

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner is op ietwat fortuinlijke wijze doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De nummer 1 van de tenniswereld stond met 2-0 in sets achter tegen Grigor Dimitrov, toen de Bulgaar in de vierde game van de derde set zichzelf blesseerde bij het slaan van een ace. Met een pijnlijke borstspier moest de nummer 19 van de plaatsingslijst opgeven. Huilend verliet de 34-jarige Bulgaar het centre court.

15 uur geleden
Swiatek overtuigend naar laatste acht Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales bereikt van Wimbledon. De nummer 8 van de plaatsingslijst versloeg in een overtuigend optreden de Deense Clara Tauson in twee sets: 6-4 6-1.

16 uur geleden