Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beachvolleyballer Van de Velde krijgt om onrust eigen plek Parijs

Beachvolleyballer Van de Velde krijgt om onrust eigen plek Parijs

ARNHEM (ANP) - Beachvolleyballer Steven van de Velde verblijft tijdens de Olympische Spelen in Parijs niet bij de andere Nederlandse sporters. De 29-jarige sporter heeft dat samen met sportkoepel NOC*NSF besloten om rust te creëren. Van de Velde zal gedurende het evenement ook niet praten met journalisten.

Er is veel te doen om de deelname van Van de Velde, die in 2016 door een Engelse rechtbank veroordeeld werd tot vier jaar cel om seks met een minderjarige in 2014. Dat gold door de leeftijd van het meisje als verkrachting, ongeacht of zij instemde.

NOC*NSF en volleybalbond Nevobo spraken vorige maand hun steun uit aan Van de Velde. Nu er aandacht blijft rond zijn deelname, ook vanuit het buitenland, ziet de sportkoepel zich genoodzaakt extra maatregelen te nemen.

'Grootste misstap

"NOC*NSF heeft tot de genoemde maatregelen besloten in goed overleg met de beachvolleyballer en zijn ploeggenoten. Een aantal andere maatregelen heeft betrekking op onder andere begeleiding van de beachvolleyballers. In het belang van de betrokkenen worden hierover geen verder mededelingen gedaan. Hiermee hoopt NOC*NSF waar mogelijk bij te dragen aan het creëren van rust voor alle deelnemers aan de Spelen. NOC*NSF betreurt de impact van de onvoorziene hernieuwde aandacht voor iedereen die kampt met trauma's door seksuele delicten en grensoverschrijdend gedrag", aldus NOC*NSF.

Van de Velde bekende in 2016 dat hij in 2014 tot driemaal toe seks had gehad met het meisje. Destijds was hij zelf negentien en hij wist hoe oud het meisje was. Hij gaf haar bovendien alcohol. In januari 2016 was hij al uitgeleverd aan Groot-Brittannië.

Na zijn straf keerde Van de Velde terug in de sport. "Dat was mogelijk na een professioneel begeleid traject, en onder voorwaarden die NOC*NSF stelt aan sporters na een veroordeling. Deskundigen verklaren dat de kans op recidive nihil is", aldus NOC*NSF. "Van de Velde is zelf altijd volledig open geweest over de zaak en over de ontwikkeling die hij sindsdien heeft doorgemaakt. Hij noemt het de grootste misstap in zijn leven en betreurt de gevolgen voor alle betrokkenen. Sinds zijn terugkeer in de topsport neemt hij deel aan alle internationale toernooien. Desondanks heeft zijn voorgenomen deelname aan de Olympische Spelen geleid tot hernieuwde berichtgeving in de internationale (social) media."

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

1 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

2 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

2 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

2 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

3 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

16 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

17 uur geleden