Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beachvolleyballer Van de Velde krijgt om onrust eigen plek Parijs

Beachvolleyballer Van de Velde krijgt om onrust eigen plek Parijs

ARNHEM (ANP) - Beachvolleyballer Steven van de Velde verblijft tijdens de Olympische Spelen in Parijs niet bij de andere Nederlandse sporters. De 29-jarige sporter heeft dat samen met sportkoepel NOC*NSF besloten om rust te creëren. Van de Velde zal gedurende het evenement ook niet praten met journalisten.

Er is veel te doen om de deelname van Van de Velde, die in 2016 door een Engelse rechtbank veroordeeld werd tot vier jaar cel om seks met een minderjarige in 2014. Dat gold door de leeftijd van het meisje als verkrachting, ongeacht of zij instemde.

NOC*NSF en volleybalbond Nevobo spraken vorige maand hun steun uit aan Van de Velde. Nu er aandacht blijft rond zijn deelname, ook vanuit het buitenland, ziet de sportkoepel zich genoodzaakt extra maatregelen te nemen.

'Grootste misstap

"NOC*NSF heeft tot de genoemde maatregelen besloten in goed overleg met de beachvolleyballer en zijn ploeggenoten. Een aantal andere maatregelen heeft betrekking op onder andere begeleiding van de beachvolleyballers. In het belang van de betrokkenen worden hierover geen verder mededelingen gedaan. Hiermee hoopt NOC*NSF waar mogelijk bij te dragen aan het creëren van rust voor alle deelnemers aan de Spelen. NOC*NSF betreurt de impact van de onvoorziene hernieuwde aandacht voor iedereen die kampt met trauma's door seksuele delicten en grensoverschrijdend gedrag", aldus NOC*NSF.

Van de Velde bekende in 2016 dat hij in 2014 tot driemaal toe seks had gehad met het meisje. Destijds was hij zelf negentien en hij wist hoe oud het meisje was. Hij gaf haar bovendien alcohol. In januari 2016 was hij al uitgeleverd aan Groot-Brittannië.

Na zijn straf keerde Van de Velde terug in de sport. "Dat was mogelijk na een professioneel begeleid traject, en onder voorwaarden die NOC*NSF stelt aan sporters na een veroordeling. Deskundigen verklaren dat de kans op recidive nihil is", aldus NOC*NSF. "Van de Velde is zelf altijd volledig open geweest over de zaak en over de ontwikkeling die hij sindsdien heeft doorgemaakt. Hij noemt het de grootste misstap in zijn leven en betreurt de gevolgen voor alle betrokkenen. Sinds zijn terugkeer in de topsport neemt hij deel aan alle internationale toernooien. Desondanks heeft zijn voorgenomen deelname aan de Olympische Spelen geleid tot hernieuwde berichtgeving in de internationale (social) media."

Meer uit Sport

Dunbar wint bergrit Vuelta, rode trui Mas niet bedreigd

PEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.

36 minuten geleden
Verstappen zet vijfde tijd neer bij eerste training op de Madring

MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.

3 uur geleden
Crash Formule 2-coureur voedt discussie veiligheid Madring

MADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.

5 uur geleden
Boermans gaat weer beachvolleyballen met De Groot

UTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.

5 uur geleden
Sabalenka voelde zich 'wanhopig' voor bereiken US Open-finale

NEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.

8 uur geleden
Rybakina naar finale US Open na winst op Gauff

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina staat zaterdag in de finale van de US Open. De tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 3-6 ​6-4 6-4.

12 uur geleden
Sabalenka haalt voor de vierde keer op rij finale US Open tennis

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de US Open. De 28-jarige tennisster uit Belarus versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula in de halve finale van het grandslamtoernooi in New York in twee sets: 7-5 6-2. Sabalenka is de nummer 1 van de wereld en de titelverdedigster. Ze kan zondag voor de derde achtereenvolgende keer de US Open winnen.

14 uur geleden