
Beachvolleybalduo Brouwer/Meeuwsen wint tweede duel op EK
DEN HAAG (ANP) - Beachvolleyballers Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen hebben hun tweede groepswedstrijd op het EK gewonnen. Het Nederlandse duo, dat op het EK voor het laatst samenspeelt, won in Den Haag in drie sets van de Zwitsers Quentin Métral en Yves Haussener: 16-21 24-22 15-7.
Het koppel had de eerste wedstrijd in de groepsfase op het EK verloren van het Tsjechische duo Jakub Sepka/Jiri Sedlak in drie sets. Brouwer en Meeuwsen spelen later donderdag hun derde groepswedstrijd tegen de Polen Bartosz Losiak en Michal Bryl.
Matthew Immers en Steven van de Velde hebben ook hun tweede groepswedstrijd gewonnen. Het Nederlandse duo begon met een zege op de Duitsers Paul Henning en Maximilian Just en was donderdag in Den Haag ook te sterk voor Piotr Kantor en Jakub Zdybek uit Polen: 21-16 21-17.
Van de Velde en Immers spelen later donderdag nog in de groepsfase tegen het koppel Gianluca Dal Corso/Marco Viscovich uit Italië.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen viert over een week zijn rentree in de Ronde van Denemarken. De Nederlandse sprinter laste in maart een pauze in om een doorstromingsbeperking in zijn benen. "Na een lange herstelperiode, zal Fabio volgende week weer racen", meldt zijn ploeg Picnic PostNL.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Unibet Tietema Rockets heeft met Dylan Groenewegen een grote naam binnengehaald. De zesvoudig etappewinnaar in de Tour de France komt na dit seizoen over van de Australische ploeg Team Jayco AlUla, waar zijn contract na vier jaar afloopt.
4 uur geledenMARANELLO (ANP/RTR) - Ferrari-teambaas Fred Vasseur maakt zich geen zorgen om Lewis Hamilton. De Britse Formule 1-coureur noemde zich afgelopen week tijdens de Grote Prijs van Hongarije "absoluut nutteloos". Ook suggereerde Hamilton dat Ferrari "waarschijnlijk van coureur moet wisselen".
17 uur geledenLEGNICA (ANP/BELGA) - Wielrenner Olav Kooij heeft de eerste etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De 23-jarige Nederlander van Visma-Lease a Bike was in de rit over bijna 200 kilometer van Wroclaw naar Legnica de snelste in de massasprint. De Fransman Paul Magnier finishte als tweede en de Australiër Jensen Plowright als derde.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Iga Swiatek is verrassend uitgeschakeld in de achtste finales op het masterstoernooi van Montreal. De winnares van Wimbledon verloor van de als zestiende geplaatste Clara Tauson uit Denemarken: 7-6 (1) 6-3.
1 dag geledenCHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - Oud-winnares Demi Vollering vindt haar tweede plek in de Tour de France Femmes het hoogst haalbare na haar eerdere valpartij. "Ik kwam hier voor etappezeges en de gele trui en dat is allemaal niet gelukt. Dat is jammer, maar na die valpartij in de derde etappe wist ik niet of ik nog door kon", zei een geëmotioneerde Vollering tegen Eurosport.
1 dag geledenCHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - De Française Pauline Ferrand-Prévot heeft de Tour de France Femmes in stijl gewonnen door ook de slotrit op haar naam te schrijven. Demi Vollering verzekerde zich net als vorig jaar van de tweede plek in het klassement door de Australische Sarah Gigante te passeren, die in de afsluitende bergrit niet mee kon met de groep favorieten.
1 dag geleden