Beachvolleybalduo Brouwer/Meeuwsen verliest opnieuw van Cerutti
TOKIO (ANP) - Het is beachvolleyballers Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen op de Olympische Spelen niet gelukt ook hun derde groepswedstrijd te winnen. Ze moesten met 21-14 24-22 hun meerdere erkennen in de Brazilianen Alison Cerutti en Alvaro Morias Filho.
Brouwer en Meeuwsen hadden in Tokio hun eerste twee wedstrijden in twee sets gewonnen. Ondanks de nederlaag verzekerden ze zich van een plek in de achtste finales.
De Nederlanders lieten in de tweede set, bij een 22-21-voorsprong, één setpoint onbenut. De Braziliaanse combinatie benutte het derde wedstrijdpunt. In de slotfase sloeg het Nederlandse duo bij 19-19 een service buiten de lijnen.
Slechte herinneringen
Aan Cerutti bewaren Brouwer en Meeuwsen slechte herinneringen; vijf jaar geleden verloren ze op de Spelen in Rio de Janeiro in de halve finales van de Braziliaan, die toen aan de zijde van Bruno Schmidt olympisch kampioen werd.
"Het was een teleurstellende wedstrijd. Alleen aan het einde was het een goed gevecht. Het had niet zo lang mogen duren voordat we de oplossingen hadden gevonden, bijvoorbeeld op het goede netspel van Alison", zei Meeuwsen. "Maar als je deze hele wedstrijd bekijkt, dan moet je helaas concluderen dat zij de terechte winnaar zijn."
Eindstand
Voor Brouwer en Meeuwsen stond vooral de eindstand in de groep op het spel, ze konden niet uitgeschakeld worden. "De scenario's vonden we niet interessant. Dit was een nieuwe wedstrijd en deze wilden we ook winnen. Daar zijn we vol voor gegaan. Ik wist dat het open lag, maar ik zou echt niet weten hoeveelste we nu zijn geworden."
De wedstrijd begon om 22.00 uur plaatselijke tijd, toen het flink was afgekoeld. "Dit is een stuk lekkerder dan 10.00 uur 's ochtends", aldus Brouwer. "En het is nu ook mooi midden op de dag in Nederland. Ze hebben goed rekening met ons gehouden."
Vijf jaar geleden pakten Brouwer en Meeuwsen een bronzen plak. "Of we nu beter zijn? Dan is dit de verkeerde wedstrijd om het na te vragen", zei Meeuwsen lachend. "Maar we zijn wel diverser geworden. De resultaten van de komende dagen zullen dat uitwijzen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
22 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
1 dag geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
1 dag geleden