Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beachvolleybalduo Brouwer/Meeuwsen uitgeschakeld door Noren

Beachvolleybalduo Brouwer/Meeuwsen uitgeschakeld door Noren

TOKIO (ANP) - Beachvolleyballers Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen zijn er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken. Het Nederlandse duo werd met 21-17 21-19 verslagen door de hoger ingeschaalde Noren Anders Mol en Christian Sørum.

Brouwer en Meeuwsen kwamen in beide sets met 1-0 voor, maar keken in het restant continu tegen een achterstand aan. Telkens wanneer ze leken aan te klampen, wisten de Noren hun marge toch te behouden.

Bij een 19-18-achterstand in de tweede set maakte Meeuwsen een servicefout, waardoor hun tegenstanders twee wedstrijdpunten kregen. Het eerste matchpoint werd nog weggewerkt door een foute opslag van Mol, maar de Noor maakte zijn fout goed met een smash op het tweede wedstrijdpunt.

Olympische ranglijst

Mol en Sørum, die in 2018 en 2019 Europees kampioen werden, staan eerste op de olympische ranglijst. Brouwer en Meeuwsen bezetten daarop de zesde plek.

Brouwer (31) en Meeuwsen (33) pakten vijf jaar geleden op de Spelen van Rio de Janeiro nog een bronzen plak. Ze hadden in de groepsfase twee zeges geboekt en verloren hun derde duel in de poule, waardoor ze bij de laatste zestien aan de sterke Scandinaviërs werden gekoppeld.

Het duo Brouwer/Meeuwsen was het enige overgebleven Nederlandse koppel in het olympische beachvolleybaltoernooi. Bij de vrouwen zijn de duo's Stam/Schoon en Keizer/Meppelink al uitgeschakeld.

Meer uit Sport

De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

1 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

12 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

13 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

13 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

15 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

16 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

16 uur geleden