Beachkoppel Brouwer en Meeuwsen openen met sterke zege in Tokio
TOKIO (ANP) - Beachvolleyballers Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen zijn het olympisch toernooi begonnen met een sterke zege. De winnaars van het brons bij de Olympische Spelen van Rio in 2016 versloegen in het lege Shiokaze Park van Tokio hun Amerikaanse tegenstanders Nick Lucena en Phil Dalhausser in twee sets: 21-17 21-18.
Brouwer en Meeuwsen zijn ingedeeld in poule D en treffen in de groepsfase ook nog de Brazilianen Alison Cerutti en Álvaro Morais Filho en de Argentijnen Julio Azaad en Nicolás Capogrosso. De eerste twee van de poule gaan direct door naar de achtste finales.
Het ervaren Nederlandse koppel speelde in aanloop naar de Spelen wisselvallig, maar daar was weinig van te merken tegen Lucena en Dalhausser, de olympisch kampioen van Peking 2008. In de eerste set hadden de Amerikanen tot halverwege licht overwicht, maar dankzij goed blokkeren en een aantal loeiharde smashes troefde het Nederlandse koppel hun tegenstanders af.
Scherpe combinaties
In set twee maakten Brouwer en Meeuwsen een achterstand van 5-1 snel ongedaan en kwam hun bekende vechtlust naar boven. Ze pepten elkaar op en met scherpe combinaties namen ze een kleine voorsprong die ze niet meer uit handen gaven. Meeuwsen mocht het wedstrijdpunt maken; zijn bal ging via de handen van een Amerikaan buiten de lijnen.
Het Nederlandse duo, al elf jaar bij elkaar, was dik tevreden met de overtuigende zege. "Dalhausser en Lucena zijn bij elkaar opgeteld 82 jaar en het oudste koppel op dit toernooi, maar het zijn nog steeds fantastische spelers", zei Brouwer. "Ik ben ontzettend blij met deze overwinning, want we zitten echt in een zware poule."
Meeuwsen was vooral te spreken over hun spel. "We begonnen wat nerveus, maar ik kreeg al snel door dat we ons goed wisten te focussen op onze taak. We stonden te volleyballen zoals we dat willen."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
5 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
7 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
11 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden