Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beachduo Stam/Schoon boekt toernooizege in Mexico

Beachduo Stam/Schoon boekt toernooizege in Mexico

VERACRUZ (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben het Challenge-toernooi in het Mexicaanse Veracruz gewonnen. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor de als eerste geplaatste Amerikaansen Corinne Quiggle en Chloe Loreen: 21-16 21-14.

Stam en Schoon liepen in de eerste set uit naar een voorsprong van 4 punten (13-9). Bij 20-16 volgde het eerste setpunt dat werd benut door Schoon. Ook de tweede set begon het Nederlandse duo voortvarend: 11-6. Quiggle en Loreen kwamen er in het vervolg niet aan te pas en zagen bij 20-14 Stam het beslissende punt maken.

Stam en Schoon vormen pas sinds half september weer een koppel, nadat laatstgenoemde hersteld was van een rugblessure. Het duo moet hopen op een wildcard voor het WK, volgende maand in het Australische Adelaide omdat de huidige positie op de wereldranglijst niet toereikend is.

Kwalificaties

In Veracruz speelden Stam en Schoon eerst kwalificaties. In het hoofdtoernooi verloren ze geen enkele set.

"We volgen een proces en waren gefocust. We hebben hier ons doel gehaald", vertelde Schoon in het flashinterview na de partij. Stam zei "heel blij, maar ook uitgeput" te zijn. "Het publiek heeft ons hier zeker geholpen", vertelde de Zwolse, die sinds 2019 een koppel vormt met de uit Werkendam afkomstige Schoon. In 2022 waren ze zelfs even de nummer 1 op de wereldranglijst. Op de Olympische Spelen van Parijs 2024 strandden ze in de achtste finales.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt met splinternieuwe motor in Barcelona

MONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.

2 uur geleden
Van Aert sprint naar ritzege in Tour Auvergne-Rhône-Alpes

VILLARS-LES-DOMBES (ANP) - Wout van Aert heeft de vijfde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike was in Villars-les-Dombes de snelste in de massasprint, voor de Fransman Hugo Hofstetter en Phil Bauhaus uit Duitsland.

3 uur geleden
Antonelli gaat voor zesde zege op rij: ik heb geen twijfels meer

MONTMÉLO (ANP) - Kimi Antonelli is zelf ook verbaasd dat hij al in zijn tweede jaar de Formule 1 domineert. De 19-jarige Italiaan van Mercedes won de laatste vijf grands prix en leidt riant in het wereldkampioenschap. "Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik ooit het kampioenschap zou leiden, had ik je voor gek verklaard", zei hij tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië. "Maar ik ben blij dat ik in deze positie verkeer en dankbaar voor de kans die ik heb gekregen."

4 uur geleden
Griekspoor strandt in tweede ronde grastoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. De als zesde geplaatste Nederlander verloor in twee sets van Zhang Zhizhen, de Chinese nummer 214 van de wereldranglijst: 6-7 (5) 4-6.

6 uur geleden
Prijzengeld Wimbledon stijgt met 20 procent naar 74 miljoen euro

LONDEN (ANP) - Wimbledon heeft het prijzengeld voor de tennissers met 20 procent verhoogd. De organisatie meldt dat er een prijzenpot is van in totaal 64,2 miljoen Britse pond, zo'n 74,4 miljoen euro.

7 uur geleden
Titelverdedigster Mertens uitgeschakeld op grastoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Titelverdedigster Elise Mertens is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als derde geplaatste Belgische verloor in twee sets van de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-3 6-3.

8 uur geleden
Rentree Williams in Londen voorbij door afmelding Mboko

LONDEN (ANP) - De rentree van Serena Williams in het vrouwendubbel op het grastoernooi van Queen's is tot een vroegtijdig einde gekomen. Williams' dubbelpartner Victoria Mboko uit Canada heeft zich moeten terugtrekken met een blessure.

9 uur geleden