BDO: strenge communicatie-eisen 'forse uitdaging' pensioenfondsen
EINDHOVEN (ANP) - Pensioenfondsen boeken vooruitgang bij de transitie naar het nieuwe pensioenstelsel, meldt BDO op basis van onderzoek. Tegelijkertijd merkt het accountantsbureau dat er nog "forse uitdagingen" liggen. Met name als het gaat om communicatie van nieuwe regels en risico's naar pensioendeelnemers. In de nieuwe pensioenwet worden daar strenge eisen aan gesteld.
Zo moet die communicatie eerlijker, transparanter en persoonlijker worden. Ongeveer een derde van de onderzochte pensioenfondsen geeft aan dat deze transitie de meeste aandacht vraagt. Bijna twee derde van de fondsen stelt echter dat de informatiebehoefte van deelnemers nog niet goed in kaart is gebracht. 18 procent van de pensioenfondsen weet zelfs nog niet welke informatie volgens de wet gecommuniceerd moet worden.
BDO meldde vorig jaar al dat pensioenfondsen worstelden met de uitlegbaarheid van nieuwe regels en risico's aan deelnemers. De wettelijke eisen staan op gespannen voet met het feit dat de materie complex en genuanceerd is. Daarnaast moeten deelnemers geactiveerd worden om zich te verdiepen in de impact op hun eigen pensioenregeling.
Goede afspraken
"In dit soort complexe trajecten is communicatie het smeermiddel. Als achteraf blijkt dat deelnemers overvallen of verrast worden door de keuzes die fondsen gemaakt hebben, brokkelt het draagvlak af", legt partner Financial Services bij BDO Werner Hoeve uit.
De transitie naar de nieuwe Wet toekomst pensioenen moet in 2028 zijn afgerond. De meeste fondsen willen echter in hetzelfde jaar het nieuwe stelsel 'invaren" namelijk in 2026. Dat is volgens BDO een risico. Dit kan namelijk leiden tot piekbelasting bij partijen die te maken hebben met de uitvoering van het pensioenstelsel, zoals adviseurs en dienstverleners. Ongeveer 16 procent van de fondsen wil in 2027 de transitie afronden, 3 procent zegt te wachten tot het laatste moment.
"Adequate en realistische projectplanning door de fondsen is essentieel", zegt Ryan de Waard, directeur Financial Services bij BDO. "De uitdaging is en blijft dan ook om het invaren door de fondsen gespreid plaats te laten vinden en tijdig goede afspraken te maken met alle betrokken partijen om deze grote transitie te laten slagen."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met nieuwe uitgebreide sancties tegen Rusland en Iran. De wet moet ook nog door het Huis van Afgevaardigden worden aangenomen voordat die definitief in werking treedt. Die behandeling kan mogelijk volgende maand al plaatsvinden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore een negatieve uitschieter, na een dag eerder nog uitblinker te zijn geweest door sterke cijfers en verwachtingen. Verder ging de aandacht van beleggers onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat veel zwakker uitviel dan verwacht.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Drie schepen van Adnoc, het staatsoliebedrijf van de Verenigde Arabische Emiraten, zijn deze week aangevallen in de Straat van Hormuz. Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten zijn volgens het bedrijf vijftien tankers van Adnoc aangevallen met raketten en drones, waarbij een dode is gevallen en twintig bemanningsleden gewond raakten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten begonnen. Beleggers op Wall Street reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in juli 23.000 banen zijn verdwenen, terwijl er een groei van ongeveer 80.000 arbeidsplaatsen werd verwacht. Daardoor kan de Amerikaanse centrale bank voorzichtiger worden met het verhogen van de rente.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Zalando heeft ook last gehad van het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerder van de Duitse webwinkel na vragen van het ANP. Woensdag waarschuwden winkelketen de Bijenkorf en webshop Bol al voor een datalek bij de logistieke partner. Daar kwam later ook Ajax bij. Zalando meldt dat gegevens van zijn klanten niet door het incident zijn getroffen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in juli onverwacht gekrompen en het groeicijfer van juni is flink naar beneden bijgesteld. Volgens de Amerikaanse overheid nam het aantal arbeidsplaatsen vorige maand met 23.000 af, terwijl economen juist op een toename van ongeveer 80.000 banen hadden gerekend. In juni ging het om een aanwas met 20.000 banen. Voor die maand werd eerder een groei met 57.000 arbeidsplaatsen gemeld.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Hoopvolle berichten over de heropening van de Straat van Hormuz lijken rederijen er nog niet toe te bewegen om via de vaarweg te varen. Het aantal schepen dat door de zeestraat vaart, blijft op een laag niveau, blijkt uit data van AXSMarine.
6 uur geleden