Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BDO: pensioenhervorming in 2027 volgens veel fondsen onhaalbaar

BDO: pensioenhervorming in 2027 volgens veel fondsen onhaalbaar

UTRECHT (ANP) - Een derde van de pensioenfondsen denkt dat de streefdatum voor de Nederlandse pensioenhervorming niet gehaald gaat worden, meldt BDO Accountants & Adviseurs na onderzoek onder 31 pensioenfondsen. Dat komt onder meer doordat de nieuwe Pensioenwet nog niet definitief is, waardoor pensioenfondsen keuzes vooruitschuiven.

Het is de bedoeling dat pensioenfondsen uiterlijk in 2027 overstappen naar een nieuw stelsel. Dit stelsel moet toekomstbestendiger zijn: mensen worden steeds ouder en er komen steeds meer gepensioneerden bij. De nieuwe regels moeten ervoor zorgen dat de uitkering bij economische voorspoed sneller hoger uitvalt, en bij tegenvallers eerder naar beneden wordt bijgesteld.

Volgens BDO staat de pensioenwereld hiermee aan de vooravond van één van de grootste financiële operaties uit de Nederlandse geschiedenis. "1500 miljard euro pensioenvermogen moet grotendeels worden herverdeeld over persoonlijke pensioenpotjes. Dat is een enorme transitie en de belangen zijn groot", zegt Geertje Strampel, pensioendeskundige bij BDO, in een toelichting.

Lastig uit te leggen

Volgens de onderzoekers zeggen pensioenfondsen ook te worstelen met de uitlegbaarheid van de nieuwe regels en risico’s aan de deelnemers. "De communicatie dient eerlijk, helder, toegankelijk en transparant te zijn, terwijl de materie complex en genuanceerd is. Deelnemers moeten daarnaast geactiveerd worden om zich te verdiepen in de impact op hun eigen pensioenregeling", zegt Ryan de Waard, financieel expert bij BDO.

Zo’n 30 procent van de fondsen is hier volgens hem echter nog niet mee gestart. "Beperkt draagvlak ligt daardoor op de loer, met als mogelijk gevolg klachten en rechtszaken."

Financieel toekomstbestendig

Volgens BDO kampen pensioenfondsen ook met onzekerheid over hun financiële buffers. "De vraag is of de gemiddelde dekkingsgraad ruim boven de 100 procent blijft. Gaan ze indexeren, of niet? Indexeren is nu gunstig voor gepensioneerden, maar niet direct voor jongeren die nog ver van hun pensioen zitten. Daarnaast dient het pensioenfonds ook na de transitie financieel toekomstbestendig te zijn", aldus De Waard.

Uit het onderzoek komt ook naar voren dat bijna de helft van de fondsen verwacht dat de uitvoeringskosten eerder hoger dan lager worden. "De kleine fondsen kunnen mogelijk straks voor grote financiële uitdagingen komen te staan wanneer de kosten toenemen. Dit kan een bedreiging vormen voor de continuïteit van deze kleinere ondernemingspensioenfondsen", waarschuwt De Waard.

Meer uit Binnenland

Dierenbescherming: 300 meldingen, ambulances reden 150 keer uit

DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.

13 minuten geleden
Politiebond ACP pleit voor gerichte opsporing illegaal vuurwerk

BAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.

46 minuten geleden
Stadsherstel onderzoekt schade Vondelkerk: niet te bevatten

AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.

53 minuten geleden
Ook gemeenten klagen over verloop jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten klagen over ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling. Ze sluiten zich aan bij politie, brandweer, veiligheidsregio's en vakbonden, die een slecht gevoel overhouden aan de nieuwjaarsnacht.

57 minuten geleden
Brandweer beleefde intense jaarwisseling met meer incidenten

ARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".

2 uur geleden
Politie doet onderzoek naar de oorzaak van brand Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.

2 uur geleden
Cafébrand 't Hemeltje 25 jaar geleden herdacht in Volendam

VOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.

2 uur geleden