BBC verdoezelde tekortkomingen bij interview met Diana
LONDEN (ANP) - De Britse omroep BBC verdoezelde het feit dat een interview met prinses Diana werd geregeld door valse informatie te verstrekken. De omroep zegt in reactie op een onderzoeksrapport dat ze ernstig tekortschoot.
"De BBC voldeed niet aan de hoge standaarden voor integriteit en transparantie waar we bekend om staan", staat in het rapport. Het gaat over een interview in 1995 voor het programma Panorama van Martin Bashir met Diana. Bashir verontschuldigde zich donderdag voor zijn methodes.
Volgens de broer van Diana loog Bashir tegen hem om een interview met de prinses van Wales te regelen. De journalist wilde door middel van valse informatie het vertrouwen winnen van Diana en haar broer. In het interview sprak de prinses zich uit over haar ongelukkige huwelijk met prins Charles.
Vertrek
Het interview, dat in november 1995 werd uitgezonden, trok een recordaantal van 22,8 miljoen Britse kijkers. Diana en prins Charles gingen kort na de uitzending uit elkaar. Het gesprek betekende voor Bashir de doorbraak.
"In het rapport staat dat Diana graag een interview met de BBC wilde, maar de methodes die daarvoor zijn gebruikt voldoen niet aan wat het publiek van ons verwacht. Dat spijt ons", directeur van de BBC Tim Davie.
Op dezelfde dag dat de BBC het rapport ontving, kondigde de omroep ook het vertrek van Bashir aan. Hij zou een maand voor die aankondiging hebben besloten te stoppen bij de BBC om gezondheidsredenen.
Meer uit Buitenland
BUNIA (ANP) - Er is meer noodhulp nodig om de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo onder controle te brengen, stelt Artsen zonder Grenzen (AzG). Volgens de hulporganisatie verspreidt het dodelijke virus zich een maand na de uitbraak nog altijd sneller dan dat de hulp voor de bestrijding toeneemt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Wereldwijd wordt de aangekondigde raamovereenkomst voor een duurzaam staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran positief ontvangen. Onder meer landen in de regio spreken hun steun uit voor het vrijdag te tekenen document.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran vindt dat de Verenigde Staten ervoor verantwoordelijk zijn dat Israël zijn aanvallen op Libanon beëindigt. De VS en Iran hebben een deal gesloten die ook Libanon omvat, maar Israël was geen partij bij de overeenkomst en is in elk geval niet van plan zijn troepen uit Libanon terug te trekken.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De internationale missie die tientallen landen hebben voorbereid om de veilige doorvaart in de Straat van Hormuz te garanderen, kan snel worden ingezet. Dat zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot maandagochtend in Luxemburg.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon is niet op de hoogte gesteld van de details van het akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran, zegt een Libanese functionaris. De overeenkomst moet een eerste stap zijn naar het beëindigen van de Iranoorlog, inclusief de strijd in Libanon.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran gaan deze week indirecte besprekingen houden in de Qatarese hoofdstad Doha, zegt een diplomaat tegen persbureau AFP. Die gesprekken zijn bedoeld als voorbereiding op de ondertekening van een deal tussen de twee landen, vrijdag in Zwitserland.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het een historisch kloostercomplex in Kyiv heeft getroffen bij de jongste nachtelijke aanvallen op Oekraïne. De religieuze locatie is geraakt door een raket van het Amerikaanse luchtafweersysteem Patriot die mogelijk verkeerd is afgevuurd, stelt het Russische ministerie van Defensie.
3 uur geleden