Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC verdoezelde tekortkomingen bij interview met Diana

BBC verdoezelde tekortkomingen bij interview met Diana

LONDEN (ANP) - De Britse omroep BBC verdoezelde het feit dat een interview met prinses Diana werd geregeld door valse informatie te verstrekken. De omroep zegt in reactie op een onderzoeksrapport dat ze ernstig tekortschoot.

"De BBC voldeed niet aan de hoge standaarden voor integriteit en transparantie waar we bekend om staan", staat in het rapport. Het gaat over een interview in 1995 voor het programma Panorama van Martin Bashir met Diana. Bashir verontschuldigde zich donderdag voor zijn methodes.

Volgens de broer van Diana loog Bashir tegen hem om een interview met de prinses van Wales te regelen. De journalist wilde door middel van valse informatie het vertrouwen winnen van Diana en haar broer. In het interview sprak de prinses zich uit over haar ongelukkige huwelijk met prins Charles.

Vertrek

Het interview, dat in november 1995 werd uitgezonden, trok een recordaantal van 22,8 miljoen Britse kijkers. Diana en prins Charles gingen kort na de uitzending uit elkaar. Het gesprek betekende voor Bashir de doorbraak.

"In het rapport staat dat Diana graag een interview met de BBC wilde, maar de methodes die daarvoor zijn gebruikt voldoen niet aan wat het publiek van ons verwacht. Dat spijt ons", directeur van de BBC Tim Davie.

Op dezelfde dag dat de BBC het rapport ontving, kondigde de omroep ook het vertrek van Bashir aan. Hij zou een maand voor die aankondiging hebben besloten te stoppen bij de BBC om gezondheidsredenen.

Meer uit Buitenland

Duitsland hervat export wapens voor gebruik in Gaza

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.

52 minuten geleden
Zuid-Korea wil militair overleg met Noord-Korea

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.

1 uur geleden
Ex-premier Bangladesh bij verstek veroordeeld tot doodstraf

DHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.

1 uur geleden
Explosie op Poolse spoorlijn, Tusk spreekt van sabotage

WARSCHAU (APP/RTR) - Op een Poolse spoorlijn heeft zondag een explosie plaatsgevonden, waarbij flinke schade is ontstaan. Volgens premier Donald Tusk was er sprake van sabotage: "de explosie van een explosief verwoestte de spoorlijn", schrijft hij maandag op X. De schade tussen Lublin en Warschau werd ontdekt door een passagierstrein die een noodstop moest maken. Niemand raakte gewond.

1 uur geleden
Chinese premier wil geen ontmoeting met Japan op G20-top

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang is niet van plan de Japanse premier Sanae Takaichi te ontmoeten tijdens de aankomende G20-top in Johannesburg, meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. De spanningen tussen de twee landen nemen toe sinds de Japanse premier het parlement vertelde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan zou kunnen uitlokken.

2 uur geleden
Stijging dodental na aardverschuivingen op Java

JAKARTA (ANP/RTR/AFP) - Door de aardverschuivingen die eind vorige week op het Indonesische eiland Java plaatsvonden, zijn zeker achttien mensen omgekomen. De autoriteiten hebben het nieuwe dodental maandag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Doden door Russische aanval op oostelijke regio Charkiv

BALAKLIYA (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Balakliya in de regio Charkiv zijn drie mensen gedood door Russische luchtaanvallen. In de nacht van zondag op maandag voerde het Russische leger twee luchtaanvallen uit op de stad, aldus het hoofd van de militaire administratie in Balakliya.

5 uur geleden