Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC telt 50.000 in Oekraïne gesneuvelde Russische militairen

BBC telt 50.000 in Oekraïne gesneuvelde Russische militairen

MOSKOU (ANP) - De oorlog in Oekraïne heeft volgens de BBC aan ten minste 50.000 Russische militairen het leven gekost. De Russische afdeling van de Britse nieuwsorganisatie houdt de dodentallen sinds februari 2022 bij en denkt dat het dodental in het tweede jaar van de oorlog zo'n 25 procent hoger was dan in jaar één.

De cijfers van de BBC zijn gebaseerd op informatie die openbaar toegankelijk is, waaronder mediaberichten, en op tellingen op begraafplaatsen. Daarvoor wordt samengewerkt met het Russische medium Mediazona en vrijwilligers. De Russen zelf publiceren geen actuele cijfers en reageren ook niet bij de BBC.

Volgens de nieuwe cijfers zijn in het tweede jaar ruim 27.300 Russische militairen gesneuveld. De doden in de bezette gebieden Donetsk en Loehansk in het oosten van Oekraïne zijn niet meegeteld, waardoor het werkelijke aantal waarschijnlijk veel hoger ligt. De grote dodentallen maken Oekraïne voor Russische militairen volgens de BBC een "gehaktmolen".

Onder de doden zijn ten minste 9000 militairen die uit gevangenissen werden gehaald. Van ruim 1000 van hen is uitgezocht hoe lang zij het volhielden op het slagveld. De gevangenen die door het voormalige huurlingenleger Wagner werden gerekruteerd overleefden gemiddeld drie maanden. Zij die door het Russische ministerie van Defensie werden ingeschakeld, kwamen gemiddeld binnen twee maanden om. Het verschil is mogelijk te verklaren door de beperktere training en gebrekkig materieel.

Meer uit Buitenland

Explosies gehoord op Iraans eiland Kharg

TEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.

1 uur geleden
Kantoor Netanyahu ontkent dat hij was gewaarschuwd voor 7 oktober

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."

3 uur geleden
Iran claimt onderschepping Amerikaanse onderwaterdrone

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.

4 uur geleden
Bijna 50.000 mensen brachten laatste groet aan overleden Harald

OSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.

4 uur geleden
Nieuwe sancties VS tegen luchtvaartsector in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.

4 uur geleden
Spanje geeft inlichtingen vrij over migranteninstroom Ceuta

CEUTA (ANP/AFP) - Spanje geeft woensdag een aantal inlichtingenrapporten vrij over de plotselinge aankomst van tienduizenden migranten in Ceuta eind juli. De regering probeert twijfels weg te nemen over welke kennis er al op voorhand was over de toestroom en over de rol die Marokko daar mogelijk bij gespeeld heeft.

5 uur geleden
Oekraïne krijgt Duitse 'B-raketten' voor Patriot-luchtafweer

BERLIJN (ANP) - Duitsland geeft Oekraïne uit eigen voorraad nog wat luchtafweerraketten voor de cruciale Patriot-luchtafweer. Het gaat niet om de geavanceerdste Patriot-raketten maar om een variant die minder goed is opgewassen tegen Ruslands verwoestende ballistische raketten.

5 uur geleden