BBC: Shell heroverweegt vertrek uit groot olieproject Noordzee
LONDEN (ANP) - Shell heroverweegt een eerder besluit om zich terug te trekken uit een groot nieuw olieproject in de Noordzee. Dat zeggen bronnen tegen de BBC. Door de oorlog in Oekraïne zijn de olieprijzen hard gestegen en heeft het Verenigd Koninkrijk aangekondigd de import van Russische olie te gaan verbieden. Daardoor wordt het Verenigd Koninkrijk afhankelijker van productie in de Noordzee.
Het gaat om het Cambo-veld ten westen van de Shetlandeilanden, waarin Shell aandeelhouder is. In december zei Shell niet door te willen gaan met de ontwikkeling van het project omdat er niet genoeg economisch voordeel zou zijn en er kans op vertragingen was. De plannen van Shell voor het Cambo-veld stuitten ook op felle weerstand van klimaatactivisten omdat een nieuw olieveld niet past bij het streven van de Britse regering om in 2050 geen broeikasgassen meer uit te stoten.
Maar Shell zou die stap nu dus heroverwegen. Door de oorlog in Oekraïne zijn de olieprijzen naar de hoogste niveaus in jaren gestegen, waardoor Cambo economisch weer veel interessanter wordt. Het veld zou vele miljoenen vaten olie bevatten.
Vergunning
De Britse toezichthouder moet nog wel een vergunning geven voor de productie van het Cambo-veld dat als een van de belangrijkste potentiële olieprojecten in het Verenigd Koninkrijk wordt gezien. Shell heeft onlangs ook een hernieuwde vergunningsaanvraag voor de ontwikkeling van een groot gasveld in de Noordzee ingediend, het Jackdaw-project.
De Britse minister van Economische Zaken Kwasi Kwarteng heeft eerder al gezegd dat het "volstrekt gestoord" zou zijn als het Verenigd Koninkrijk zijn rug zou toekeren naar olie- en gasproductie in de Noordzee. Volgens hem kan een hogere eigen productie namelijk de "kwade grip" van de Russische president Vladimir Poetin op de westerse energiemarkt verzwakken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
3 uur geleden