Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC: Rusland levert Noord-Korea olie in ruil voor troepen

BBC: Rusland levert Noord-Korea olie in ruil voor troepen

LONDEN (ANP) - Rusland heeft naar schatting sinds maart meer dan een miljoen vaten olie aan Noord-Korea geleverd. Dat meldt de BBC op basis van een analyse van satellietbeelden door de Britse onderzoeksgroep Open Source Centre. Experts en buitenlandminister David Lammy hebben tegen de BBC gezegd dat het om betalingen gaat voor wapens en soldaten die Noord-Korea aan Rusland levert.

Op de satellietbeelden is volgens de BBC te zien dat zeker twaalf Noord-Koreaanse tankers de afgelopen acht maanden 43 keer Port Vostotsjny hebben aangedaan, een haven in het Verre Oosten van Rusland, aan de Japanse Zee. De schepen lijken leeg aan te komen en volgeladen terug te varen naar havens in Noord-Korea.

Rusland negeert met de levering de sancties die de Verenigde Naties aan Noord-Korea hebben opgelegd. Noord-Korea mag geen olie kopen op de vrije markt en mag jaarlijks niet meer dan een half miljoen vaten geraffineerde olie ontvangen.

Volgens Zuid-Korea, Oekraïne en de Verenigde Staten heeft Noord-Korea zo'n 10.000 soldaten naar Rusland gestuurd. Een deel van hen zou meevechten in de grensregio Koersk, die deels door Oekraïne is bezet. Sinds augustus vorig jaar zou Noord-Korea ook meer dan 13.000 containers met wapens naar Rusland hebben gestuurd, waaronder ballistische raketten en antitankwapens. Rusland en Noord-Korea sloten begin deze maand ook een defensiepact. Onderdeel daarvan is dat de landen elkaar te hulp schieten als ze worden aangevallen.

Meer uit Buitenland

CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

23 minuten geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

24 minuten geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

26 minuten geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

29 minuten geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

31 minuten geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

3 uur geleden
Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

7 uur geleden