Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC: Rusland levert Noord-Korea olie in ruil voor troepen

BBC: Rusland levert Noord-Korea olie in ruil voor troepen

LONDEN (ANP) - Rusland heeft naar schatting sinds maart meer dan een miljoen vaten olie aan Noord-Korea geleverd. Dat meldt de BBC op basis van een analyse van satellietbeelden door de Britse onderzoeksgroep Open Source Centre. Experts en buitenlandminister David Lammy hebben tegen de BBC gezegd dat het om betalingen gaat voor wapens en soldaten die Noord-Korea aan Rusland levert.

Op de satellietbeelden is volgens de BBC te zien dat zeker twaalf Noord-Koreaanse tankers de afgelopen acht maanden 43 keer Port Vostotsjny hebben aangedaan, een haven in het Verre Oosten van Rusland, aan de Japanse Zee. De schepen lijken leeg aan te komen en volgeladen terug te varen naar havens in Noord-Korea.

Rusland negeert met de levering de sancties die de Verenigde Naties aan Noord-Korea hebben opgelegd. Noord-Korea mag geen olie kopen op de vrije markt en mag jaarlijks niet meer dan een half miljoen vaten geraffineerde olie ontvangen.

Volgens Zuid-Korea, Oekraïne en de Verenigde Staten heeft Noord-Korea zo'n 10.000 soldaten naar Rusland gestuurd. Een deel van hen zou meevechten in de grensregio Koersk, die deels door Oekraïne is bezet. Sinds augustus vorig jaar zou Noord-Korea ook meer dan 13.000 containers met wapens naar Rusland hebben gestuurd, waaronder ballistische raketten en antitankwapens. Rusland en Noord-Korea sloten begin deze maand ook een defensiepact. Onderdeel daarvan is dat de landen elkaar te hulp schieten als ze worden aangevallen.

Meer uit Buitenland

Tientallen arrestaties na protesten bij gevangenis in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.

45 minuten geleden
Nog eens duizenden vluchten geannuleerd door winterstorm VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nog eens bijna 10.000 Amerikaanse vluchten die gepland stonden voor zondag zijn geannuleerd vanwege het extreme winterweer in het land. Zaterdag werden al ruim 4000 vluchten geannuleerd. In zeker twaalf staten in het oosten van het land is de federale noodtoestand afgekondigd, zoals in Louisiana en Texas.

3 uur geleden
Klimmer Alex Honnold bereikt top van wolkenkrabber Taipei 101

TAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.

7 uur geleden
Klimmer Alex Honnold bereikt top van wolkenkrabber Taipei 101

De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.

8 uur geleden
Ruim 4000 vluchten VS geschrapt door naderend extreem winterweer

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.

10 uur geleden
Interim-president Venezuela wil 'akkoorden' sluiten met oppositie

CARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.

11 uur geleden
Minneapolis wil met straatverbod inzet federale agenten stoppen

MINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.

12 uur geleden