Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC: Rusland levert Noord-Korea olie in ruil voor troepen

BBC: Rusland levert Noord-Korea olie in ruil voor troepen

LONDEN (ANP) - Rusland heeft naar schatting sinds maart meer dan een miljoen vaten olie aan Noord-Korea geleverd. Dat meldt de BBC op basis van een analyse van satellietbeelden door de Britse onderzoeksgroep Open Source Centre. Experts en buitenlandminister David Lammy hebben tegen de BBC gezegd dat het om betalingen gaat voor wapens en soldaten die Noord-Korea aan Rusland levert.

Op de satellietbeelden is volgens de BBC te zien dat zeker twaalf Noord-Koreaanse tankers de afgelopen acht maanden 43 keer Port Vostotsjny hebben aangedaan, een haven in het Verre Oosten van Rusland, aan de Japanse Zee. De schepen lijken leeg aan te komen en volgeladen terug te varen naar havens in Noord-Korea.

Rusland negeert met de levering de sancties die de Verenigde Naties aan Noord-Korea hebben opgelegd. Noord-Korea mag geen olie kopen op de vrije markt en mag jaarlijks niet meer dan een half miljoen vaten geraffineerde olie ontvangen.

Volgens Zuid-Korea, Oekraïne en de Verenigde Staten heeft Noord-Korea zo'n 10.000 soldaten naar Rusland gestuurd. Een deel van hen zou meevechten in de grensregio Koersk, die deels door Oekraïne is bezet. Sinds augustus vorig jaar zou Noord-Korea ook meer dan 13.000 containers met wapens naar Rusland hebben gestuurd, waaronder ballistische raketten en antitankwapens. Rusland en Noord-Korea sloten begin deze maand ook een defensiepact. Onderdeel daarvan is dat de landen elkaar te hulp schieten als ze worden aangevallen.

Meer uit Buitenland

Israël dreigt vergunningen voor hulporganisaties Gaza te stoppen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.

5 uur geleden
Landen: humanitaire situatie in Gaza verslechterd en catastrofaal

LONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.

6 uur geleden
VAE trekken troepen terug uit Jemen na Saudische deadline

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten halen alle nog aanwezige troepen terug uit Jemen. Saudi-Arabië gaf de VAE eerder op de dag 24 uur de tijd om te vertrekken, maar het land zegt toch dat het beëindigen van de missie in Jemen een vrijwillige keuze was.

7 uur geleden
Polen komt met samenleefcontract voor koppels zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.

7 uur geleden
VS zeggen tientallen IS-leden te hebben uitgeschakeld in Syrië

TAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.

8 uur geleden
Bij bankroof Gelsenkirchen is zo'n 30 miljoen euro buitgemaakt

GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.

9 uur geleden
Emiraten: geen wapens voor separatisten in gebombardeerde lading

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.

9 uur geleden