Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC-presentator beschuldigd van misbruik, regering wil uitleg

BBC-presentator beschuldigd van misbruik, regering wil uitleg

LONDEN (ANP) - De Britse regering eist opheldering van de BBC over vermeend seksueel wangedrag door een "bekende" presentator. Die zou 35.000 pond (41.000 euro) hebben betaald aan een tiener voor expliciete beelden. Sky News bericht zondag dat minister van Cultuur Lucy Frazer de "uitermate zorgelijke" beschuldigingen gaat bespreken met BBC-topman Tim Davie.

De beschuldigingen kwamen aan het licht door een publicatie in The Sun. De moeder van een 20-jarige zei tegen de krant dat het vermeende misbruik begon in 2020. Haar kind was toen 17 en zou het geld voor de beelden hebben gebruikt om drugs mee te kopen. De betalingen zouden jarenlang zijn doorgegaan.

The Sun schreef niet om welke mediapersoonlijkheid het gaat, alleen dat het iemand is die "bekend is bij een miljoenenpubliek". Die zou volgens de moeder geen enkele poging hebben gedaan om zijn identiteit te verbergen. Meerdere bekende presentatoren hebben al duidelijk gemaakt dat zij in elk geval niets met de zaak te maken hebben.

De familie van het slachtoffer zou eerst de BBC hebben benaderd, maar dat zou niets hebben opgeleverd. Daarop zou contact met The Sun zijn gezocht. Berichtgeving van die krant leidde tot geschokte reacties. Het ministerie van Cultuur liet weten dat er inmiddels contact met de BBC is geweest over de kwestie. De omroep kreeg te horen dat de beschuldigingen snel onderzocht moeten worden.

Meer uit Buitenland

Nederland vangt vluchtelingen op bij echte nood, zegt Jetten

NICOSIA (ANP) - Als er echt noodzaak is voor mensen om te vluchten door de oorlog in het Midden-Oosten, "dan is er natuurlijk opvang" mogelijk in Nederland, zei premier Rob Jetten na afloop van een EU-top op Cyprus. Maar volgens hem is de hele EU het ermee eens dat zij niet meer de "ongecontroleerde migratie van de afgelopen jaren" aankan.

2 uur geleden
Rusland komt naar G20-top in Miami, 'mogelijk' Poetin zelf

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin komt in december mogelijk naar de G20-top in het Amerikaanse Miami. De Verenigde Staten hebben Poetin uitgenodigd, zegt een Russische onderminister.

2 uur geleden
Hegseth over blokkade: tientallen schepen tegengehouden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie heeft Iran gewaarschuwd dat de blokkade van Iraanse havens steeds verder wordt versterkt. De VS hebben al 34 schepen tegengehouden, verklaarde minister Pete Hegseth op een persconferentie. "Niemand vaart van de Straat van Hormuz naar waar dan ook in de wereld zonder toestemming van de Amerikaanse marine."

3 uur geleden
Zelensky weer in Saudi-Arabië voor topoverleg

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is weer afgereisd naar Saudi-Arabië. Hij meldt op X dat hij daar gaat overleggen met de feitelijke leider van de rijke Golfstaat, Mohammed bin Salman. "Vandaag werken we verder aan onze afspraken met Saudi-Arabië over veiligheid, energie en infrastructuur."

4 uur geleden
China stuurt panda's naar VS voor bezoek Trump aan Beijing

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - China zet opnieuw de befaamde 'panda-diplomatie' in voor zijn geopolitieke belangen. De dierentuin in Atlanta maakte vlak voor een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan Beijing bekend dat het twee reuzenpanda's uit China zal ontvangen.

4 uur geleden
Europa verwerpt vermeend plan VS dwarse bondgenoten te straffen

BERLIJN/LONDEN (ANP/RTR) - Europese NAVO-landen zeggen zich niets aan te trekken van vermeende Amerikaanse plannen om onvoldoende volgzame bondgenoten te straffen. Het Verenigd Koninkrijk laat zich niet onder druk zetten, aldus de Britse regering. En Spanje, een tweede mikpunt van de VS, hoeft volgens Duitsland niet te vrezen voor zijn NAVO-lidmaatschap.

4 uur geleden
Iraanse minister Abbas Araghchi vrijdag verwacht in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.

5 uur geleden