Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC: Messi kiest voor Inter Miami

BBC: Messi kiest voor Inter Miami

PARIJS (ANP) - Lionel Messi vervolgt zijn loopbaan bij Inter Miami. Volgens de BBC heeft de 35-jarige Argentijn de Amerikaanse club boven Al-Hilal uit Saudi-Arabië verkozen.

Messi nam zondag na twee jaar afscheid van Paris-Saint Germain. De aanvaller, zeven keer verkozen als beste voetballer van de wereld, werd in verband gebracht met een terugkeer naar FC Barcelona. Maar volgens de BBC heeft Messi geen aantrekkelijke aanbieding van een Europese club gekregen. Oud-voetballer David Beckham is een van de eigenaren van Inter Miami, waar de Nederlandse doelman Nick Marsman ook onder contract staat

Al-Hilal zou Messi een jaarsalaris van ruim 300 miljoen euro hebben aangeboden. Maar in tegenstelling tot Cristiano Ronaldo en Karim Benzema zou Messi een aanbod uit Saudi-Arabië hebben afgeslagen. Adidas en Apple zouden de komst van Messi naar Inter Miami mede mogelijk maken. Er zijn nog geen financiële details van het contract van Messi bekend.

Vertrek uit Barcelona

Op dit moment is Lorenzo Insigne grootverdiener van de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De aanvaller van Toronto heeft een jaarloon van 14 miljoen euro. De verwachting is dat Messi veel meer gaat verdienen. Inter Miami presteert dit seizoen ondermaats. De club staat na zestien duels laatste in de Eastern Conference.

Messi moest Barcelona in 2021 na 21 jaar verlaten omdat de club hem niet meer kon betalen. Hij kondigde zijn vertrek destijds in tranen aan en tekende voor twee jaar in Parijs. In de Franse hoofdstad bereikte hij niet de heldenstatus die hij had in Barcelona, maar hij was dit seizoen toch goed voor 21 doelpunten en 20 assists in alle competities. Hij werd ook landskampioen met PSG. Messi veroverde eind vorig jaar met Argentinië de wereldtitel, de enige hoofdprijs die nog op zijn imposante erelijst ontbrak.

Ontwikkeldoelen Saudi-Arabië

Saudi-Arabië wil de eigen voetbalcompetitie met veel buitenlandse sterren versterken. Het land overweegt zich kandidaat te stellen voor de organisatie van het WK van 2030. De Verenigde Staten heeft met Canada en Mexico het WK van 2026 toegewezen gekregen. De komst van Messi is de grootste transfer naar de MLS sinds 2007, toen Beckham bij LA Galaxy tekende.

Meer uit Voetbal

Gakpo weer in de basis bij Liverpool na blessure bij Oranje

LIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo start dinsdagavond in de Champions League tegen Villarreal voor het eerst in de basis bij Liverpool na de blessure die hij opliep bij het Nederlands elftal. Ook Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch staan in de basis op Anfield.

38 minuten geleden
Verdediger Aké valt geblesseerd uit bij Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Nathan Aké is geblesseerd uitgevallen in de thuiswedstrijd van Fenerbahçe tegen Slavia Praag in de Champions League. De verdediger greep na twintig minuten naar zijn hamstring en liet zich vervangen.

1 uur geleden
Van Bronckhorst wil dat Feyenoord met bravoure speelt in Sevilla

SEVILLA (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst wil dat Feyenoord ook in de uitwedstrijd tegen Real Betis met bravoure speelt. "We moeten lef tonen en ook zelf durven te voetballen", zei hij op een persconferentie in het stadion van de club uit Sevilla.

1 uur geleden
Assistent-trainer Međunjanin vertrekt bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Assistent-trainer Haris Međunjanin vertrekt vanwege privéomstandigheden per direct bij NEC. Dat laat de club uit Nijmegen weten op de eigen website.

4 uur geleden
Politie: toename vuurwerkincidenten binnen voetbalstadions

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal incidenten met vuurwerk binnen voetbalstadions is in het voetbalseizoen 2025/2026 toegenomen naar 39 incidenten, vergeleken met 27 incidenten in het vorige voetbalseizoen van 2024/2025. Dat valt op te maken uit jaarcijfers van de politie over het aantal incidenten binnen en buiten stadions.

5 uur geleden
Oud-coach Ten Hag hekelt Ronaldo vier jaar na vertrek bij United

MANCHESTER (ANP/RTR) - Voormalig Manchester United-trainer Erik ten Hag heeft zich vier jaar na het vertrek van Cristiano Ronaldo bij de club hard uitgelaten over het gedrag van de Portugese sterspeler. De Nederlandse coach was niet te spreken over de fitheid en voorbereiding van Ronaldo.

5 uur geleden
Telstar betreurt 'vervelende situatie' met rookpotten in stadion

VELSEN (ANP) - Telstar betreurt het dat supporters van hun club zaterdag met "een vervelende situatie" zijn geconfronteerd. Dat stelt de Eredivisieclub in een reactie op de eigen website nadat er aan het einde van het thuisduel met Feyenoord op de Noordtribune rookpotten door uitfans werden geactiveerd.

7 uur geleden