BBC: Messi kiest voor Inter Miami
PARIJS (ANP) - Lionel Messi vervolgt zijn loopbaan bij Inter Miami. Volgens de BBC heeft de 35-jarige Argentijn de Amerikaanse club boven Al-Hilal uit Saudi-Arabië verkozen.
Messi nam zondag na twee jaar afscheid van Paris-Saint Germain. De aanvaller, zeven keer verkozen als beste voetballer van de wereld, werd in verband gebracht met een terugkeer naar FC Barcelona. Maar volgens de BBC heeft Messi geen aantrekkelijke aanbieding van een Europese club gekregen. Oud-voetballer David Beckham is een van de eigenaren van Inter Miami, waar de Nederlandse doelman Nick Marsman ook onder contract staat
Al-Hilal zou Messi een jaarsalaris van ruim 300 miljoen euro hebben aangeboden. Maar in tegenstelling tot Cristiano Ronaldo en Karim Benzema zou Messi een aanbod uit Saudi-Arabië hebben afgeslagen. Adidas en Apple zouden de komst van Messi naar Inter Miami mede mogelijk maken. Er zijn nog geen financiële details van het contract van Messi bekend.
Vertrek uit Barcelona
Op dit moment is Lorenzo Insigne grootverdiener van de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De aanvaller van Toronto heeft een jaarloon van 14 miljoen euro. De verwachting is dat Messi veel meer gaat verdienen. Inter Miami presteert dit seizoen ondermaats. De club staat na zestien duels laatste in de Eastern Conference.
Messi moest Barcelona in 2021 na 21 jaar verlaten omdat de club hem niet meer kon betalen. Hij kondigde zijn vertrek destijds in tranen aan en tekende voor twee jaar in Parijs. In de Franse hoofdstad bereikte hij niet de heldenstatus die hij had in Barcelona, maar hij was dit seizoen toch goed voor 21 doelpunten en 20 assists in alle competities. Hij werd ook landskampioen met PSG. Messi veroverde eind vorig jaar met Argentinië de wereldtitel, de enige hoofdprijs die nog op zijn imposante erelijst ontbrak.
Ontwikkeldoelen Saudi-Arabië
Saudi-Arabië wil de eigen voetbalcompetitie met veel buitenlandse sterren versterken. Het land overweegt zich kandidaat te stellen voor de organisatie van het WK van 2030. De Verenigde Staten heeft met Canada en Mexico het WK van 2026 toegewezen gekregen. De komst van Messi is de grootste transfer naar de MLS sinds 2007, toen Beckham bij LA Galaxy tekende.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
16 uur geleden