BBC: Lotus overweegt Britse fabriek te sluiten en naar VS te gaan
LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.
Lotus, dat weigerde commentaar te geven, had de productie in Hethel al tijdelijk opgeschort om de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Amerika is een belangrijke markt voor Lotus, maar de heffingen verstoren de verkoop daar.
Lotus werd begin jaren '50 opgericht door Britse ingenieur Colin Chapman. Behalve in het Verenigd Koninkrijk heeft het bedrijf ook een fabriek in het Chinese Wuhan.
In april kondigde de autofabrikant al aan dat er 270 banen zouden worden geschrapt om "volatiele en veranderende marktomstandigheden, waaronder de Amerikaanse tarieven". De Chinese grootaandeelhouder Geely is bezig met veranderingen bij meerdere van zijn automerken, waaronder ook Volvo, Polestar en Lynk & Co.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - Voormalig topman van de Volksbank Martijn Gribnau wordt de algemeen directeur van de Nederlandse AI-fabriek in Groningen. De AI-fabriek is momenteel in opbouw en de eigen supercomputer moet begin 2028 operationeel zijn. Het Rijk, de regio en een Europees samenwerkingsverband voor supercomputers investeren samen 200 miljoen euro.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.
8 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.
9 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.
11 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.
12 uur geleden