BBC gaat risico-optredens niet meer livestreamen na ophef
LONDEN (ANP) - De BBC gaat optredens met "een hoog risico" niet langer livestreamen. De Britse omroep heeft dat besloten na de ophef over de show van punkrapduo Bob Vylan op Glastonbury, die op het podium onder meer "dood aan" het Israëlische leger scandeerde.
BBC-baas Tim Davie zegt in een verklaring dat hij "het ten zeerste betreurt dat zulk beledigend en verwerpelijk gedrag" te zien was. Ook biedt hij zijn excuses aan. "Aan ons publiek en aan jullie allemaal, maar in het bijzonder aan Joodse collega's en de Joodse gemeenschap. We zijn heel duidelijk dat er geen plaats kan zijn voor antisemitisme bij de BBC. Ik en iedereen moeten ervoor zorgen dat de BBC een rolmodel is voor inclusiviteit en tolerantie en we hebben allemaal een rol te spelen."
De BBC zegt dat er fouten zijn gemaakt in zowel de aanloop naar als tijdens het optreden van Bob Vylan. Het duo was als "hoog risico" bestempeld door het mogelijk gebruik van grof taalgebruik, maar werd desondanks toch geschikt geacht voor de livestream. Toen dat tijdens de show gebeurde, werd niet direct ingegrepen.
De festivalorganisatie van Glastonbury veroordeelde de uitlatingen van Bob Vylan eerder ook al. Maandag werd bekendgemaakt dat de Britse politie een strafrechtelijk onderzoek is gestart naar Bob Vylan.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
2 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
5 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
7 uur geleden