Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC: drie Bulgaren in VK verdacht van spionage voor Rusland

BBC: drie Bulgaren in VK verdacht van spionage voor Rusland

LONDEN (ANP) - Drie Bulgaren die worden verdacht van spionage voor Rusland zitten sinds februari vast in het Verenigd Koninkrijk. Dat onthult de BBC. Het drietal zou hebben gewerkt voor de Russische veiligheidsdiensten en zijn opgespoord tijdens een groot Brits onderzoek naar de nationale veiligheid.

De verdachten, twee mannen en een vrouw, worden beschuldigd van het bezitten van identiteitsbewijzen met "verkeerde bedoelingen". Er werden paspoorten, identiteitskaarten en andere documenten gevonden voor zeker negen verschillende landen, waaronder het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Spanje en Griekenland. De drie zouden volgens de Britten hebben geweten dat de papieren vals waren.

Wat voor informatie de vermeende spionnen verzamelden en aan Rusland doorspeelden is niet bekend. De Bulgaren zouden al jaren in het Verenigd Koninkrijk wonen en verschillende banen hebben gehad. Zij moeten in januari voor de rechtbank verschijnen in Londen.

Meer uit Buitenland

Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

36 minuten geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

3 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

6 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

7 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

11 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

13 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

13 uur geleden