BBC: drie Bulgaren in VK verdacht van spionage voor Rusland
LONDEN (ANP) - Drie Bulgaren die worden verdacht van spionage voor Rusland zitten sinds februari vast in het Verenigd Koninkrijk. Dat onthult de BBC. Het drietal zou hebben gewerkt voor de Russische veiligheidsdiensten en zijn opgespoord tijdens een groot Brits onderzoek naar de nationale veiligheid.
De verdachten, twee mannen en een vrouw, worden beschuldigd van het bezitten van identiteitsbewijzen met "verkeerde bedoelingen". Er werden paspoorten, identiteitskaarten en andere documenten gevonden voor zeker negen verschillende landen, waaronder het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Spanje en Griekenland. De drie zouden volgens de Britten hebben geweten dat de papieren vals waren.
Wat voor informatie de vermeende spionnen verzamelden en aan Rusland doorspeelden is niet bekend. De Bulgaren zouden al jaren in het Verenigd Koninkrijk wonen en verschillende banen hebben gehad. Zij moeten in januari voor de rechtbank verschijnen in Londen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
3 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
4 uur geledenMANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.
6 uur geleden