BBC: Britse regering houdt vertrouwensstemming over zichzelf
LONDEN (ANP) - De regering van de Britse premier Boris Johnson wil maandag in het parlement een vertrouwensstemming houden over zichzelf, meldt de BBC. De stap komt een dag nadat de conservatieve regering een motie van wantrouwen van oppositiepartij Labour had geblokkeerd.
De Conservatieve Partij vindt het onzin dat de sociaaldemocraten ook hun wantrouwen willen uitspreken over Johnson zelf, terwijl die al heeft aangekondigd op te stappen omdat zijn partijgenoten hem niet langer zien zitten.
In het Britse Lagerhuis bepaalt de regering de agenda voor een groot deel. Door nu een eigen vertrouwensstemming te organiseren kan Johnson zelf invloed hebben op de formulering, zodat zijn partij ervoor kan stemmen. Als de regering een vertrouwensstemming verliest is de kans groot dat er verkiezingen komen en daar hebben de conservatieven vanwege de slechte peilingen geen behoefte aan.
Johnson vertrekt als zijn partij een nieuwe leider heeft benoemd. Volgens de planning is die begin september bekend. Labour wil hem en zijn partij dwingen eerder weg te gaan, maar de conservatieven stellen dat Johnson geen onderwerp van een stemming moet zijn.
Meer uit Buitenland
PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Door de zware aardbeving voor de kust van Panama zijn tot nu toe twee mensen gewond geraakt. Er zijn nog geen berichten over eventuele dodelijke slachtoffers. De president van het land, José Raúl Mulino, spreekt desondanks van een "grote ramp" en laat weten dat meerdere wegen volledig verwoest zijn.
4 minuten geledenDESTIN (ANP) - Orkaan Isaias is rond 20.30 uur (lokale tijd) aan land gekomen nabij de stad Destin in Florida, meldt de Amerikaanse National Weather Service (NWS) in een update op X. Het was op dat moment 03.30 uur Nederlandse tijd. De weerdienst waarschuwt voor levensgevaarlijke overstromingen, zowel langs de kust als verder landinwaarts.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wilde nog niet bevestigen of er een livestream komt van een omstreden executie begin december. "Daar moet nog een beslissing over worden genomen", zei Trump vrijdagavond tegen verslaggevers.
5 uur geledenNAVARRE (ANP/AFP) - Orkaan Isaias is al merkbaar aan de Amerikaanse kust en komt naar verwachting vrijdagavond lokale tijd aan land. Het zou de eerste orkaan zijn die het Amerikaanse vasteland sinds 2024 treft. In delen van Florida zijn evacuatiebevelen afgegeven en er wordt gewaarschuwd voor overstromingen.
8 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - Voor de kust van Panama heeft een zeer zware aardbeving plaatsgevonden. Die had volgens eerste schattingen van het Amerikaanse geologische centrum USGS een kracht van 7.6 en vond plaats op 10 kilometer diepte.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de onlusten in Brussel zijn tot nog toe 110 mensen opgepakt. Dat meldt stadsmedium Bruzz op gezag van de betreffende politiezone. Het gaat volgens de dienst om dertig arrestaties en een tachtigtal bestuurlijke aanhoudingen. In de stad werd gedemonstreerd door vakbonden tegen bezuinigingen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.
13 uur geleden