BBC: Britse regering houdt vertrouwensstemming over zichzelf
LONDEN (ANP) - De regering van de Britse premier Boris Johnson wil maandag in het parlement een vertrouwensstemming houden over zichzelf, meldt de BBC. De stap komt een dag nadat de conservatieve regering een motie van wantrouwen van oppositiepartij Labour had geblokkeerd.
De Conservatieve Partij vindt het onzin dat de sociaaldemocraten ook hun wantrouwen willen uitspreken over Johnson zelf, terwijl die al heeft aangekondigd op te stappen omdat zijn partijgenoten hem niet langer zien zitten.
In het Britse Lagerhuis bepaalt de regering de agenda voor een groot deel. Door nu een eigen vertrouwensstemming te organiseren kan Johnson zelf invloed hebben op de formulering, zodat zijn partij ervoor kan stemmen. Als de regering een vertrouwensstemming verliest is de kans groot dat er verkiezingen komen en daar hebben de conservatieven vanwege de slechte peilingen geen behoefte aan.
Johnson vertrekt als zijn partij een nieuwe leider heeft benoemd. Volgens de planning is die begin september bekend. Labour wil hem en zijn partij dwingen eerder weg te gaan, maar de conservatieven stellen dat Johnson geen onderwerp van een stemming moet zijn.
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
26 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
2 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
6 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
7 uur geleden