Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC: Britse ontsnapte gevangene verzamelde informatie voor Iran

BBC: Britse ontsnapte gevangene verzamelde informatie voor Iran

LONDEN (ANP) - De Britse man die woensdag uit een Londense gevangenis ontsnapte, zou volgens de omroep BBC informatie hebben verzameld voor Iran. Eerder was al bekend dat Daniel Abed Khalife als terreurverdachte vastzat omdat hij informatie zou hebben vergaard die "nuttig voor de vijand" was. Ook wordt de voormalige soldaat verdacht van het plaatsen van nepbommen op een militaire basis.

De Britse politie zoekt nog met man en macht naar Khalife, die woensdag uit een gevangenis kon ontkomen. Hij zou hebben kunnen vluchten vanuit de gevangeniskeuken waar hij werkte. Volgens de autoriteiten zijn aan een voedselbezorgwagen middelen gevonden waarmee hij zichzelf kan hebben vastgebonden aan de onderkant van het busje. Khalife had waarschijnlijk zijn koksuniform nog aan: een wit shirt en een rood-witgeblokte broek.

Bij vliegvelden en havens zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen om hem te vinden. Volgens Sky News is een snelweg die vanaf Londen richting het zuidwesten en de haven van Dover gaat als noodmaatregel afgesloten. Volgens de politie vormt Khalife geen bedreiging voor de Britse bevolking.

Ondertussen is ook het politieke vingerwijzen over de vlucht al begonnen. De grootste oppositiepartij Labour vraagt zich af hoe dit heeft kunnen gebeuren en wijst op de bezuinigingen van de overheid en personeelstekorten in gevangenissen. De Conservatieve premier Rishi Sunak kaatst terug dat er onder Labourregeringen veel meer mensen zijn ontsnapt. De Britse justitie heeft al een onafhankelijk onderzoek ingesteld naar de ontsnapping van Khalife.

Meer uit Buitenland

President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

4 uur geleden
Russische president Poetin noemt plan Trump basis voor akkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.

4 uur geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

6 uur geleden
Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

9 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

10 uur geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

10 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

10 uur geleden