Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB'er Van der Plas vindt niet dat Omtzigt premier moet worden

BBB'er Van der Plas vindt niet dat Omtzigt premier moet worden

HILVERSUM (ANP) - Het lijkt BBB-leider Caroline van der Plas "niet verstandig" als Pieter Omtzigt ervoor kiest om premier te worden in een nieuw kabinet, zei ze woensdag bij tv-programma Vandaag Inside. "Ik denk dat het heel goed is dat hij gewoon Kamerlid blijft, dat hij geen premier wordt", stelde ze over de lijsttrekker van Nieuw Sociaal Contract (NSC).

Omtzigt heeft nog geen uitsluitsel gegeven op de vraag of hij premier wordt als zijn partij de grootste wordt bij de komende Tweede Kamerverkiezingen op 22 november. NSC is momenteel de grootste in de peilingen. Een van de redenen dat hij twijfelt is omdat hij niet weet of de positie van premier "is uit te voeren door een vader van een gezin, die in Enschede woont", zei hij eerder deze week.

Van der Plas kan zich desgevraagd wel vinden in die twijfel. "Premier zijn, dat is echt wel van een nog ander kaliber dan Kamerlid zijn. Je moet ook een kabinet leiden. Je staatssecretarissen, ministers, daar ben je ook de leider van." Ze telde daar bij op dat hij dan nog partijleider zou zijn van een nieuwe partij in de Kamer. "Het lijkt mij niet verstandig dat hij dat gaat doen."

Mona Keijzer

Liever ziet Van der Plas dat Omtzigt de nummer twee op de lijst van BBB Mona Keijzer op die post neerzet. Want in een kabinet plaatsnemen wil ze wel. "Of wij nu 5, 10, 15 of 20 zetels halen, ik denk dat we een belangrijke partner zijn voor een nieuwe coalitie. Zeker omdat wij 16 zetels hebben in de Eerste Kamer. Dat is ook niet onbelangrijk."

In de meest recente peiling, van I&O Research op woensdag, zakt BBB weg van 11 naar 8 zetels. Maar zorgen maakt Van der Plas zich niet. "Bij de Provinciale Statenverkiezingen werden we ook lager gepeild dan ons uiteindelijke resultaat. Wij zijn de enige partij met nu 1 zetel in de Kamer die zeker fors gaat groeien. Dat is al winst."

De BBB-leider zegt tevreden te zijn als haar partij op 22 november tussen 10 en 15 zetels haalt. "Maar ik denk zelf dat we tussen 20 en 25 kunnen uitkomen." Samenwerking daarna met NSC noemt ze "een goede optie" en met de VVD ook "als die partij iets minder links wordt". De PVV zou een optie kunnen zijn, "maar ik denk wel dat zij veel water bij de wijn moeten doen".

Meer uit Binnenland

Doden en gewonden bij busongeluk met Nederlanders in Zwitserland

SUSCH (ANP) - Een bus van reisorganisatie Oad met 48 Nederlanders aan boord heeft een ongeluk gehad in Zwitserland. Dat meldt een woordvoerder van reiskoepel ANVR die zegt te spreken namens Oad. Volgens de Zwitserse politie zijn bij dat ongeluk meerdere doden en gewonden gevallen. Meer details zijn nog niet bekend.

31 minuten geleden
Minister in beroep in asielzaak over terugkeer naar Italië

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.

7 uur geleden
OM gaat XR-demonstranten die A12 blokkeerden niet vervolgen

DEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.

7 uur geleden
RIVM: neergedaald stof rond Tata Steel iets minder vervuild

BILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.

8 uur geleden
Nagenoeg geen treinen rondom Den Bosch op 19, 20 en 26 september

DEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.

8 uur geleden
Advocaten misbruikzaak Woudenberg bepleiten minder straf

UTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.

9 uur geleden
Gemeente Amsterdam wil voor 2030 fors banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil 2500 voltijdsbanen schrappen voor 2030, schrijft wethouder Hendrik Jan Biemond aan de gemeenteraad op basis van gemaakte afspraken in het coalitieakkoord. De reden is dat de organisatie te groot is geworden en de gemeente efficiënter te werk wil gaan, zodat geld overblijft om te investeren in de stad.

9 uur geleden