BBB'er laat EU-klimaatdoel 2050 in verkiezingsdebat los
BRUSSEL (ANP) - BBB steunt de Europese afspraak niet om in 2050 klimaatneutraal te zijn, zegt de nummer twee van de partij voor de Europese verkiezingen. Dat doel zou "niet realistisch" zijn.
De Europese Unie heeft vastgelegd dat de EU tegen 2050 de uitstoot van broeikasgassen zo moet terugdringen dat zij evenveel opneemt als uitstoot. Dat moet voorkomen dat de aarde nog verder opwarmt en het klimaat uit het lood schiet. Dat streven kreeg eerder ook steun van BBB.
Maar klimaatneutraliteit in 2050 is "niet haalbaar en betaalbaar", stelde kandidaat-Europarlementariër Jessika van Leeuwen dinsdag in een verkiezingsdebat in aanloop naar de verkiezingen van juni. Ze pleit voor "realistische doelstellingen" die geen "draconische maatregelen" vergen.
BBB wil zich niet regelrecht tegen het klimaatdoel voor 2050 keren, laat de partij weten. Maar dat moet "niet koste wat het kost" worden nagestreefd. Of BBB nu al concludeert dat de prijs te hoog is, wil een woordvoerder niet zeggen. Ook laat zij in het midden of de partij dan zal proberen onder de Europese en nationale wetgeving uit te komen waarin de doelen nu zijn vastgelegd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
1 dag geleden