Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB zegt verkiezingsprogramma ditmaal wel te laten doorrekenen

BBB zegt verkiezingsprogramma ditmaal wel te laten doorrekenen

DEN HAAG (ANP) - BBB is van plan haar programma voor de Tweede Kamerverkiezingen ditmaal wel te laten doorrekenen door het Centraal Planbureau (CPB). Dat heeft Kamerlid Henk Vermeer gezegd tijdens het debat over de voorjaarsnota. Twee jaar geleden kreeg de partij veel kritiek omdat zij niet liet uitrekenen hoe haar plannen zouden uitpakken voor de economie en overheidsfinanciën.

De partij had er twee jaar geleden, met slechts één zetel in de Tweede Kamer, "niet de capaciteit" voor, zei Vermeer. "Gelukkig staan we er nu anders voor en zullen we het wel laten doen." Partijleider Caroline van der Plas verdedigde het besluit destijds door de betrouwbaarheid van de CPB-modellen in twijfel te trekken.

Vermeer kreeg dat voor de voeten geworpen toen hij in het debat hard uithaalde naar lastenverzwaringen voor bedrijven die GroenLinks-PvdA voorstelt als alternatief voor onderwijsbezuinigingen. Die gaan volgens de BBB'er ten koste van banen. De CPB-doorrekening van twee jaar geleden liet evenwel zien dat de plannen van GroenLinks-PvdA juist goed zouden uitpakken voor de werkgelegenheid.

Meetlat

Kamerlid Tom van der Lee noemde de bewering van Vermeer dat GroenLinks-PvdA het bedrijfsleven wil afbreken "een idiote karikatuur, van een partij die nog nooit een programma heeft laten doorrekenen." Ook toen BBB in 2021 voor het eerst meedeed aan de Tweede Kamerverkiezingen, werd het programma niet voorgelegd aan het CPB.

In zijn doorrekening legt het CPB de verkiezingsprogramma's van alle deelnemende partijen langs dezelfde meetlat. Het idee is dat kiezers zo inzicht kunnen krijgen in hoe alle voorstellen uitpakken voor de economie, hun portemonnee en de staatskas. In 2023 maakten slechts acht partijen van die mogelijkheid gebruik, twee jaar eerder waren dat er nog tien.

Meer uit Politiek

Verhuurder van huis met slecht energielabel kan dwangsom krijgen

DEN HAAG (ANP) - Wie een huis verhuurt met energielabel E, F of G kan vanaf 2029 een dwangsom van de gemeente krijgen. Dat staat in een voorstel dat minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

2 dagen geleden
Honderden miljoenen voor verbeteringen aan grote rivieren

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken bij de grote rivieren komen ingrijpende verbouwingen. Het kabinet laat onder meer extra geulen aanleggen in de uiterwaarden van de Waal tussen Millingen en Zaltbommel, staat in een brief die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Voor de plannen staat zo'n 800 miljoen euro klaar.

2 dagen geleden
Karremans noemt Belgisch tolvignet teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans is teleurgesteld dat België doorgaat met de invoering van een tolvignet. De minister van Infrastructuur is gisteren door zijn Vlaamse collega geïnformeerd dat het besluit voorligt in de ministerraad bij de zuiderburen.

3 dagen geleden
Sjoerdsma vreest meer honger als strijd Iran en VS doorgaat

SHANGHAI (ANP) - Opnieuw is de strijd opgelaaid tussen de Verenigde Staten en Iran. "Dat er nu weer gevechten zijn is ontzettend zorgelijk", aldus minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66). Hij vreest meer honger en vluchtelingen.

3 dagen geleden
Karremans wil dat luchtvaartmaatschappijen boetes kunnen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen moeten boetes kunnen opleggen aan passagiers die zich misdragen, vindt het kabinet. Het is een van de plannen die minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) in een Kamerbrief voorstelt om wangedrag in vliegtuigen tegen te gaan. Als de boetes er komen naast strafrechtelijke vervolging, zou dat als "extra afschrikking" kunnen werken.

3 dagen geleden
Heinen noemt Spaans voorstel eurobonds eentje voor 'de kattenbak'

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt een Spaans voorstel voor meer eurobonds er een "voor de kattenbak". Dat zei hij voorafgaand aan de vergadering van ministers van Financiën van de eurolanden.

3 dagen geleden
Voorlopig geen onomkeerbare stappen in maatwerkafspraken Tata

DEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid zet de komende tijd "geen onomkeerbare stappen" in het traject om afspraken te maken met Tata Steel om te verduurzamen in ruil voor overheidssubsidies. Dat schrijven de betrokken bewindspersonen in een Kamerbrief nadat blijkt dat het OM de staalfabrikant strafrechtelijk vervolgt vanwege luchtvervuiling.

4 dagen geleden