BBB: vertrek Idsinga 'zonde', stop met persoonlijke aanvallen
DEN HAAG (ANP) - Wat de BBB betreft had staatssecretaris Folkert Idsinga (Financiën, NSC) niet hoeven te vertrekken. Partijleider Caroline van der Plas laat aan het ANP weten het "jammer" en "zonde" te vinden dat Idsinga opstapt. Hij doet dat na felle kritiek: partijen, waaronder de PVV, eisten dat hij persoonlijke financiële belangen verder zou openbaren. Van der Plas vindt dat dergelijke "persoonlijke aanvallen" moeten stoppen.
"Van ons had dit niet gehoeven omdat hij zich aan alle regels heeft gehouden", laat Van der Plas weten. Idsinga heeft bij zijn aantreden vermeld dat hij financiële belangen in verschillende bedrijven heeft, en dat hij daar afstand van heeft gedaan. Het ging onder meer om een bedrijf dat algen voor consumptie produceert, maar welke bedrijven het verder waren, zei hij niet.
De BBB-leider begrijpt verder dat Idsinga de kritiek zich persoonlijk aantrok. "Het wordt hoog tijd dat iedereen in de praktijk gaat brengen wat hij preekt: spelen op de bal en niet op de man."
Van der Plas noemt Wilders niet, maar hij zette eerder deze week de discussie op scherp. "Lijkt me geen goed bestuur en niet dragend gemotiveerd", sneerde Wilders naar Idsinga. 'Goed bestuur' is een pijler van NSC, en de 'dragende motivering' was voor de partij doorslaggevend in de discussie over asielnoodwetgeving.
Meer uit Politiek
AMERSFOORT (ANP) - Na de dramatisch verlopen verkiezingen van NSC verlaat voormalig lijsttrekker Eddy van Hijum de top van de partij. De partij maakt de "bewuste keuze" om nu geen politiek leider te benoemen, meldde voorzitter Reinout van Malenstein zaterdag bij het NSC-congres in Amersfoort. "Een interim-leider zou juist het verkeerde signaal zijn en zou alle dilemma's onnodig blijven oproepen."
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft geen goed woord over voor de handreiking die partijleider Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA vrijdag heeft gedaan naar de beoogde minderheidscoalitie van D66, VVD en CDA. "Er is niets constructiefs aan afbraak, ook niet wanneer die afbraak wordt verpakt als compromis of deelakkoord", sprak hij zaterdag de partijraad van de SP toe.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Milieustaatssecretaris Thierry Aartsen is verbaasd dat burgemeesters zaterdag in de Stentor klagen over het nieuwe plan voor het afsteken van vuurwerk. Daarin staat dat alleen nog in verenigingsverband vuurwerk mag worden afgestoken, na toestemming van de gemeente. De burgemeesters zijn bang dat het moeilijk te handhaven is en pleiten voor een totaalverbod op vuurwerk.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De formerende partijen VVD en CDA vinden het goed dat GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver vrijdag op een partijbijeenkomst zei afspraken te willen maken met het aanstaande minderheidskabinet. Dilan Yeşilgöz (VVD) noemde het voor de formatiegesprekken zaterdag moedig en Henri Bontenbal (CDA) begrijpt dat Klaver voor zijn eigen idealen blijft strijden.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Bij de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen is het "unieke Europese verhaal" van Volt "verwaterd", stelt medeoprichter en Europarlementariër Reinier van Lanschot bij het congres van de partij in Utrecht. De paneuropese partij zakte van twee zetels naar één en dat "dwingt tot zelfreflectie".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat geen deel uitmaken van de Raad voor Vrede die de Amerikaanse president Donald Trump wil oprichten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bij het tv-programma Café Kockelmann.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - GroenLinks-PvdA wil 'voor de zomer' akkoorden sluiten met het beoogde minderheidskabinet van D66, VVD en CDA. De grootste oppositiepartij wil "progressieve doorbraken" en is bereid compromissen te sluiten, zegt partijleider Jesse Klaver op een partijbijeenkomst in Den Bosch. Het gaat onder meer om deals op het gebied van stikstof, betaalbare huizen en boodschappen, licht hij desgevraagd toe.
1 dag geleden