Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB: vertrek Idsinga 'zonde', stop met persoonlijke aanvallen

BBB: vertrek Idsinga 'zonde', stop met persoonlijke aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Wat de BBB betreft had staatssecretaris Folkert Idsinga (Financiën, NSC) niet hoeven te vertrekken. Partijleider Caroline van der Plas laat aan het ANP weten het "jammer" en "zonde" te vinden dat Idsinga opstapt. Hij doet dat na felle kritiek: partijen, waaronder de PVV, eisten dat hij persoonlijke financiële belangen verder zou openbaren. Van der Plas vindt dat dergelijke "persoonlijke aanvallen" moeten stoppen.

"Van ons had dit niet gehoeven omdat hij zich aan alle regels heeft gehouden", laat Van der Plas weten. Idsinga heeft bij zijn aantreden vermeld dat hij financiële belangen in verschillende bedrijven heeft, en dat hij daar afstand van heeft gedaan. Het ging onder meer om een bedrijf dat algen voor consumptie produceert, maar welke bedrijven het verder waren, zei hij niet.

De BBB-leider begrijpt verder dat Idsinga de kritiek zich persoonlijk aantrok. "Het wordt hoog tijd dat iedereen in de praktijk gaat brengen wat hij preekt: spelen op de bal en niet op de man."

Van der Plas noemt Wilders niet, maar hij zette eerder deze week de discussie op scherp. "Lijkt me geen goed bestuur en niet dragend gemotiveerd", sneerde Wilders naar Idsinga. 'Goed bestuur' is een pijler van NSC, en de 'dragende motivering' was voor de partij doorslaggevend in de discussie over asielnoodwetgeving.

Meer uit Politiek

Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

7 uur geleden
Debat strafbaarheid illegaliteit stap dichterbij na vragenronde

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.

7 uur geleden
Dijk wil liever meerderheidskabinet waaraan hij zelf niet meedoet

DEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.

9 uur geleden
Stoffer heeft voorkeur voor 'centrumrechts meerderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.

11 uur geleden
Dassen staat open voor gedogen, mits het voldoet aan wensen Volt

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.

11 uur geleden
Van Weel teleurgesteld over reactie Rusland op vredesplan

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.

12 uur geleden
Nederlandse overheidsorganisaties gebruiken vaker AI, meldt TNO

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.

13 uur geleden