BBB: vertrek Idsinga 'zonde', stop met persoonlijke aanvallen
DEN HAAG (ANP) - Wat de BBB betreft had staatssecretaris Folkert Idsinga (Financiën, NSC) niet hoeven te vertrekken. Partijleider Caroline van der Plas laat aan het ANP weten het "jammer" en "zonde" te vinden dat Idsinga opstapt. Hij doet dat na felle kritiek: partijen, waaronder de PVV, eisten dat hij persoonlijke financiële belangen verder zou openbaren. Van der Plas vindt dat dergelijke "persoonlijke aanvallen" moeten stoppen.
"Van ons had dit niet gehoeven omdat hij zich aan alle regels heeft gehouden", laat Van der Plas weten. Idsinga heeft bij zijn aantreden vermeld dat hij financiële belangen in verschillende bedrijven heeft, en dat hij daar afstand van heeft gedaan. Het ging onder meer om een bedrijf dat algen voor consumptie produceert, maar welke bedrijven het verder waren, zei hij niet.
De BBB-leider begrijpt verder dat Idsinga de kritiek zich persoonlijk aantrok. "Het wordt hoog tijd dat iedereen in de praktijk gaat brengen wat hij preekt: spelen op de bal en niet op de man."
Van der Plas noemt Wilders niet, maar hij zette eerder deze week de discussie op scherp. "Lijkt me geen goed bestuur en niet dragend gemotiveerd", sneerde Wilders naar Idsinga. 'Goed bestuur' is een pijler van NSC, en de 'dragende motivering' was voor de partij doorslaggevend in de discussie over asielnoodwetgeving.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tussen de politieagenten aan de ene kant en de korpsleiding en de politiek aan de andere kant is een "vertrouwenskloof", stelde justitieminister David van Weel woensdag bij een debat in de Tweede Kamer. De komende tijd wil de VVD'er zijn best doen om deze te dichten. JA21 en BBB eisten zelfs het vertrek van de korpsleiding. Maar daarin ging Van Weel niet mee.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na het Europees Hof oordeelt nu ook de Raad van State (RvS) dat de beslistermijn voor het behandelen van asielaanvragen niet verlengd had mogen worden. In 2022 besloot staatssecretaris Eric van der Burg (VVD) de wachttijd van zes maanden te verlengen met nog eens negen maanden, omdat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) ver achterliep met de aanvragen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (basisonderwijs, VVD) moet 222 basisscholen nog achterstallige personeelskosten betalen. De Raad van State (RvS) bevestigt woensdag een eerdere uitspraak van de rechtbank. Die oordeelde in juni 2024 dat de scholen in totaal circa 250 miljoen euro te weinig kregen over de periode augustus tot en met december 2022.
5 uur geleden