BBB pleit voor minder EU-regels, GroenLinks-PvdA waarschuwt juist
DEN HAAG (ANP) - De Europese fracties van BBB en GroenLinks hebben tegenovergestelde kritiek op plannen van de Europese Commissie om concurrentiekracht te versterken. In het woensdag gepubliceerde 'concurrentiekompas' staan onder meer voornemens om regels te versimpelen en innovatie aan te moedigen.
De koers gaat volgens BBB niet ver genoeg. "We moeten niet enkel simplificeren, maar ook dereguleren", zegt Europarlementariër Sander Smit in een verklaring. EU-richtlijnen die voor verduurzaming moeten zorgen, gaan volgens de BBB ten koste van concurrentiekracht. NSC juicht het voornemen van simpelere regels toe.
GroenLinks-PvdA waarschuwt juist voor te verregaande versimpeling. Europarlementariër Bas Eickhout zegt in een verklaring: "Het grote risico is dat we alleen toekomen aan wat makkelijk is: regels schrappen. Met de sloophamer door Europa." Liever investeert de partij in een duurzame economie. "Die hele discussie wordt doorgeschoven."
De Europese Volkspartij, de groep waar NSC, BBB en CDA bij horen, is blij met de koers die de Commissie inzet. De partij zegt al lang te pleiten voor meer concurrentie en concludeert: "onze oproep is gehoord". De liberale fractie Renew waar D66 en VVD in zitten reageert ook positief, en wil dat de koers snel wordt vertaald in concrete hervormingen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft "begrip" voor de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran, maar ook zorgen over mogelijke escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) maandag gezegd. Hij noemde de machthebbers in Iran "een moorddadig regime", dat een bedreiging vormt voor zowel buurlanden als de rest van de wereld.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
2 dagen geleden