
BBB-oprichter staat achter optreden van partij in Groningen
DEN HAAG (ANP) - BBB-oprichter Henk Vermeer verdedigt het optreden van de BBB in Groningen. Hier stemde de partij woensdagavond tegen de komst van een windmolenpark, waardoor het provinciebestuur viel. Hij zegt in het AD dat de fractie "heeft gekozen voor de burgers".
Na de val van het provinciebestuur in Groningen is de vraag of andere provinciebesturen ook zullen klappen op dit onderwerp. Ook in Overijssel "én in Utrecht, en eigenlijk overal" worstelen provinciebesturen met de bouw van windmolenparken. "We hebben in Den Haag afgesproken dat er geen nieuwe windmolenparken op land komen", stelt de BBB-voorman in de krant en de partij is niet van plan hiervan af te wijken.
"Ze vervuilen het Nederlandse landschap. Er is nog heel weinig bekend over de gezondheidseffecten voor omwonenden. En daarnaast zijn er genoeg andere alternatieven om duurzame energie op te wekken, zoals kernenergie", zegt Vermeer als antwoord op de vraag waarom de BBB windparken zo verschrikkelijk vindt. Of dit standpunt ook zal leiden tot het klappen van andere provinciebesturen zal nog moeten blijken. BBB is echter niet van plan snel toe te geven. "Wij gaan tot het gaatje!", aldus Vermeer in het AD.
Ondanks de stem tegen van BBB, was in Groningen nog wel een meerderheid van de Staten voor het windparkplan: 24 tegen 19.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch over de aanpak van probleemwolven die demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur, BBB) voor ogen heeft. Hij wil het te makkelijk maken om een wolf te vangen of zelfs te doden en dat is strijdig met Europese natuurbeschermingsregels, aldus de belangrijkste adviseur van de regering op wetgevingsgebied.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen en jongeren voelen zich structureel niet gehoord door politici. Ze beoordelen de mate waarin ze zich gehoord voelen met een 4,4. Vorig jaar was dit een 4,5. Hun grootste zorgen zijn pesten (41 procent), woningnood (36 procent) en veiligheid (36 procent), meldt UNICEF Nederland in het jaarlijkse UNICEF-jongerenadvies. Twee van de drie grootste zorgen zijn hetzelfde als vorig jaar. "Er is dus weinig veranderd", concludeert UNICEF.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) vindt dat het aan het Openbaar Ministerie is om "te beoordelen of en welke stappen passend zijn" na het optreden van de rapgroep Bob Vylan in Paradiso. Hij gaat niet in op het verzoek van coalitiepartij BBB om "desnoods gebruik te maken van uw bevoegdheid om deze persoon de toegang tot Nederland te ontzeggen".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans hoopt partijen mee te krijgen om de begroting die het demissionaire kabinet binnenkort presenteert op Prinsjesdag te verbouwen na de verkiezingen. Hij vreest dat "2026 anders ook weer een verloren jaar wordt, na al die verloren jaren die we achter de rug hebben", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij Buitenhof.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - "Artistieke vrijheid kan nooit betekenen dat concertbezoekers of Amsterdammers zich bedreigd voelen of er wordt opgeroepen tot haat of geweld." Dat stelt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema na het optreden van de band Bob Vylan, zaterdagavond in Paradiso.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het congres van zijn partij gepleit voor een coalitie met in elk geval GroenLinks-PvdA en CDA. "Laten wij een sociaal alternatief voor Nederland op tafel leggen", zei hij zaterdag in het Griftpark in Utrecht. De linkse politicus nodigde partijleiders Henri Bontenbal (CDA) en Frans Timmermans (GL-PvdA) uit om hierover in gesprek te gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het is een "spannend besluit" van omroep AVROTROS om volgend jaar niet mee te doen aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet, vindt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap). "Omdat dit raakt aan een geopolitieke afweging. En geopolitieke afwegingen zijn aan de politiek, aan het kabinet."
3 dagen geleden